im. Jakuba, Judyty, Jana

Ziębice: Sukcesy bokserów w Ziębicach

Wtorek, 15 kwietnia 2014, 13:37
Aktualizacja: 13:38
W Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów i Kadetów wzięło udział 91 zawodników. W trzech kategoriach wagowych triumfowali jeleniogórzanie: Robert Żurawski, Oskar Wierzejski oraz Dawid Urban.

Ziębicki Klub "Jaskinia Lwa" był gospodarzem turnieju o prymat w województwie dolnośląskim, który dawał przepustkę na mistrzostwa Polski juniorów zaplanowane na początek maja br. w Grudziądzu. Swoją szansę wykorzystali trzej zawodnicy klubu Red Fighters: Robert Żurawski (kadet -75 kg) pokonał w finale reprezentanta gospodarzy Miłosza Zachutę 3:0, Oskar Wierzejski (kadet 80+) zdobył złoto walkowerem (Nicolas Londa z Oleśnicy nie stanął do walki), a Dawid Urban (junior -81 kg) jednogłośnie pokonał Mateusza Wierzgacza (WKB Wrocław).

Do Mistrzostw Polski Juniorów zakwalifikował się również zawodnik Janik Boksu Jelenia Góra, Kamil Bodzioch, o którym pisaliśmy tutaj: https://www.jelonka.com/51680