Czytających: 12893

Jelenia Góra/Borowice: Ponad 800 biegaczy na orientację odwiedziło Jelenią Górę

Wtorek, 23 kwietnia 2024, 15:02
Autor: tor
Ponad 800 uczestników z całej Polski stanęło na starcie rozgrywanych w Jeleniej Górze i Borowicach Klubowych Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację. Zawody zorganizowane przez jeleniogórski klub MKS Paulinum, rozpoczęły się w piątkowe (19.04) popołudnie i trwały trzy dni.

Pierwszy dzień to widowiskowy bieg sprinterski. Rywalizacja odbywała się na obszarze uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry, a meta zlokalizowana była w centrum Parku Zdrojowego.

W sobotę zawodnicy przenieśli się do Borowic, gdzie wysoki poziom trudności trasy biegu klasycznego został spotęgowany załamaniem pogody. Biegacze walczyli z trasą w strugach padającego deszczu i śniegu.

W ostatnim dniu zawodów odbyły się biegi sztafetowe, w których dobrze zaprezentowały się sztafety MKS Paulinum. W kategorii M-16 srebrny medal wywalczyła trójka w składzie: Michał Jończy, Igor Górski i Szymon Ładomirski. Tuż za podium w kategorii K-18 uplasowała się sztafeta w składzie: Martyna Durka, Wiktoria Dutkiewicz oraz Julia Lewkowicz. Na piątej pozycji w bardzo licznie obsadzonej kategorii M-14 rywalizację zakończyła sztafeta w składzie Krzesimir Górski, Ksawery Lewandowski i Kacper Dudzik

Na uwagę zasługują także wybrane wyniki indywidualne zawodników jeleniogórskiego klubu.