Jelenia Góra: Pierwsza wygrana

Niedziela, 5 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 5 listopada 2006, 14:55
Autor: Łukasz Sławski
Koszykarki pierwszoligowego MKS MOS Karkonosze pokonały w sobotę w hali sportowej SP nr 10 UKS Jedynkę Wschowa. Było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

MKS MOS Karkonosze wzmocniły w tym spotkaniu trzy zawodniczki AZS KK Jelenia Góra: Żaneta Sojka, Joanna Dłutowska i Agnieszka Kret. Miało to duże znacznie dla gospodyń, bowiem dzięki temu przewyższały znacznie wzrostem rywalki (Dłutowska i Kret). Natomiast niewielka Żaneta świetnie rozdzielała piłki.

To spowodowało, że od pierwszej kwarty miejscowe dominowały na parkiecie i z biegiem czasu ich przewaga rosła, mimo ambitnej postawy przyjezdnych, które stosując pressing, starały się wybić w drugiej części meczu z rytmu jeleniogórzanki.

To się nie powiodło, gospodynie utrzymywały bezpieczną przewagę uzyskaną w pierwszej połowie spotkania, wygrały zdecydowanie i około 200 kibiców zgotowało po meczu zawodniczkom MKS MOS Karkonosze owację na stojąco.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Gra – UKS Jedynka Wschowa 73:40 (21:10,18:6,15:13,19:14).
MKS MOS: Agnieszka Kret 16, Joanna Mochól 14, Joanna Dłutowska i Marzena Kowalczyk po 11, Aneta Łosińska, Katarzyna Werłos i Żaneta Sojka po 6, Joanna Pawlukiewicz 2, Agnieszka Nowak 1, Marta Kowiel, Marta Klementowska, Marta Nowicka.
Najwięcej dla UKS Jedynka: Welc 17 i Wojtkowiak 12.
W najbliższą środę (8 bm.) MKS MOS Karkonosze rozegra w hali SP nr 10 przy ul. Morcinka o godz. 17.30 zaległy mecz z MTK Orzeł Polkowice.

PODPIS POD ZDJĘCIE
Uwagi Jerzego Gadzimskiego przyniosły skutek, jeleniogórzanki wygrały pierwszy mecz z tym sezonie.