Zalogowanych: 11

III liga koszykarzy: Wysoka porażka w ostatnim meczu sezonu

Niedziela, 17 marca 2024, 23:30
Aktualizacja: 23:36
Młoda drużyna UKS-u SMS Karpacz długo trzymała się w starciu przeciwko czołowej ekipie tabeli III ligi koszykówki mężczyzn. Zespół Domino Polonii Świdnica podkręcił jednak tempo w ostatnich 10 minutach, odnosząc wysokie zwycięstwo.

Kibice zebranie w niedzielne popołudnie w hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie byli świadkami ofensywnej koszykówki. Obie ekipy postawiły na atak, a defensywa zeszła na drugi plan. Pierwsza kwarta nie zwiastowała pewnego zwycięstwa biało-zielonych. Po 10 minutach gry na tablicy wyników było 27:25 dla przedostatniej siły ligowej tabeli. Druga ćwiartka to już dominacja świdniczan, którzy triumfowali różnicą 14 „oczek” i do szatni zeszli z prowadzeniem 64:52.

Trzecia odsłona to znów równa walka. Młodzi zawodnicy UKS-u SMS Karpacz wygrali ją 26:23 i byli cały czas w grze o niespodziankę podczas tego pojedynku. Ostania część gry przebiegła jednak zdecydowanie pod dyktando gospodarzy, którzy poprawili grę w obronie i błyskawicznie zwiększali dystans. Drużyna Domino Polonii Świdnica zwyciężyła ostatecznie wysoko, bo 117:86. Najskuteczniejszym graczem spotkania był najlepszy strzelec ligi – Tomasz Kosmala, który rzucił dla miejscowych 40 „oczek”.

UKS SMS Karpacz rozgrywki III ligi kończy na ósmym miejscu w stawce dziewięciu zespołów. Bilans to 2 wygrane i 14 porażek.

Domino Polonia Świdnica – UKS SMS Karpacz 117:86 (25:27, 39:25, 23:26, 30:8)

Polonia: Kosmala (40), Słobodzian (30), Sieńko (16), Poradzisz (11), Ozga (5), Soboń (3), Cisek (2), Rumniak (2), Olszak (2), Kaczmarczyk (2), Młynarski (2), Stokłosa (2).

SMS: Stochmiałek (30), Carowicz (24), Najman (15), Suchecki (12), Talarczyk (3), Górski (2), Araszewski, Piekarski, Gajdamowicz, Wojciechowski, Miksiewicz, Veretelnyk.