Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 czerwca
im. Elżbiety, Marka

Polska: Miękinia i Jelenia Góra w terminach rezerwowych

Środa, 31 marca 2021, 16:34
Aktualizacja: 16:34
Autor: MDvR
Fot. organizator
Wiosenny lockdown stał się faktem, a tydzień po jego możliwym zniesieniu mieliśmy fetować start tegorocznego Bike Maratonu, a także drugą edycję cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk – Szosowy Klasyk w Miękini. Pamiętajmy też, że tegoroczna inauguracja miała być również klamrą ostatecznie spinającą poprzedni sezon, bo po odwołanym w ostatniej chwili finale 2020, wciąż czekamy na rozdanie nagród w klasyfikacji generalnej cyklu. Wygląda jednak na to, że jeszcze musimy trochę poczekać.
- Powody oraz przyczyny takich i podobnych decyzji są już od dłuższego czasu jasne i nie wymagają dodatkowych uzasadnień i komentarzy. Wszyscy jesteśmy też bogatsi o ubiegłoroczne doświadczenia. Obecne restrykcje będą zapewne likwidowane stopniowo, a sport i ogólnodostępne imprezy sportowe będą musiały poczekać na swoją kolej. Więcej będziemy wiedzieć w połowie kwietnia - informują organizatorzy Bike Maratonu.

Dla dwóch pierwszych edycji BM w tym roku organizatorzy już na wstępie zaplanowali terminy rezerwowe i tak właśnie się stanie. Wyścig w Miękini odbędzie się więc 28 sierpnia, a impreza w Jeleniej Górze (UCI MTB Marathon Series) 26 września. Dzień wcześniej odbędzie się, również przesunięty z maja, najbardziej prestiżowy polski wyścig XC – Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race.

Wszystko wskazuje więc na to, że Bike Maraton rozpoczniemy w tym roku w Złotoryi (15 maja) i że będzie to konkretny, prawdziwy kolarski weekend, ponieważ czeka nas tam również Szosowy Klasyk Złota - Wstęga Kaczawy (wyścig zaliczany do klasyfikacji cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk). Następna w kolejce jest Polanica – Zdrój (29 maja).

Rok temu zaczynaliśmy cykl Bike Maraton w Szklarskiej Porębie dopiero na początku lipca, a tamten zwariowany sezon, ze ściganiem tydzień po tygodniu, dojechał prawie do samej mety. Miejmy nadzieję, że to już ostatnie tak długie i niepewne wyczekiwanie na start Bike Maratonu i że w tym roku pojedziemy już zdecydowanie w stronę normalności.

(Organizator)

Ogłoszenia

Czytaj również

Oczyszczalnia już po modernizacji  

Rowerowy weekend dla całych rodzin

Zapraszają na szachowy turniej

Czytaj również

Nagrody wręczone

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Pierwsza wodna kurtyna

Nowa dyrektorka ZTA

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Testują sprawność dzieci

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Odznaczenia dla opozycjonistów

Biegowa euforia