Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Jelenia Góra: Lekkoatletyczny trójmecz przy Złotniczej

Wtorek, 31 sierpnia 2021, 21:38
Aktualizacja: Środa, 1 września 2021, 6:56
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W niedzielę (29.08) na stadionie przy ul. Złotniczej odbył się lekkoatletyczny trójmecz pomiędzy reprezentacjami Dolnego Śląska, Lubuskiego oraz niemieckiej Saksonii.

W poprzednich latach Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki organizował trójmecz na styku granic, gdzie rywalizowały ekipy z Dolnego Śląska, Saksonii oraz Kraju Libereckiego. W tym roku Czesi nie mogli przyjechać, więc zaproszono woj. lubuskie.

To nasz tradycyjny trójmecz, niestety w tym roku Czesi odmówili nam przyjazdu - powiedział Zygmunt Worsa, prezes DZLA. - Mam nadzieję, że w przyszłym roku mityng dojdzie do skutku w Niemczech lub Czechach - dodał prezes związku.

Do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki z roczników 2006 i 2007. Rozgrywano konkurencje biegowe, chód, skok o tyczce, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut młotem, rzut dyskiem, skok wzwyż oraz rzut oszczepem.

Kilkoro z naszych zawodników to czołówka polskich młodzików. Bardzo dobrze prezentuje się też ekipa niemiecka - powiedział Z. Worsa, który przyznaje, że w regionie jeleniogórskim infrastruktura sportowa rozwinęła się w ostatnim czasie i są tego efekty. - Tak się składa, że dzięki tej infrastrukturze w Jeleniej Górze, Karpaczu, Zgorzelcu, czy Złotoryi odbywamy praktycznie wszystkie zawody dolnośląskie, bo w tej chwili nie mamy stadionu we Wrocławiu, dlatego organizujemy zawody przede wszystkim w okręgu jeleniogórskim - dodał prezes.

Wyniki będą dostępne na stronie dzla.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Park rozrywki nie tutaj?

Zbliża się X Czasówka Kaczawska

Skatepark przy Lubańskiej rozebrany

Czytaj również

Wystartowało polskie Davos

Cieplickie święto miodu

Wymagająca Sołtysia MTB

Posłanka Lewicy: Bóg alimentów nie płacił

Remont na obwodnicy

30 lat Straży Miejskiej

W niedzielę kolejna walka z czasem

Czas na tenisowe mistrzostwa Jeleniej Góry

Czy powstanie baza lotniczego pogotowia?