Czytających: 12609

Jelenia Góra: Cenne zwycięstwo Karkonoszy

Środa, 16 grudnia 2020, 22:49
Aktualizacja: 22:49
Szczypiornistki Karkonoszy Jelenia Góra odrobiły zaległości z 7. kolejki I ligi (gr. B) - w hali przy ul. Złotniczej podejmowały MTS Żory, czyli jedną z czołowych ekip naszej grupy. Podopieczne Dili Samadovej wygrały pewnie, choć końcowy rezultat nie do końca oddaje wydarzenia na parkiecie.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, z nieznaczną przewagą miejscowych, którą podopieczne Dili Samadovej zaznaczyły w końcówce. Na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 16:13. Po zmianie stron z bardzo dobrej strony pokazały się Joanna Załoga (kilka jej bramek było prawdziwą ozdobą meczu) i Oktawia Bielecka, dzięki którym jeleniogórzanki odskoczyły rywalkom na 28:20. Wysokie prowadzenie dało szansę na pokazanie się młodym zawodniczkom Karkonoszy, a rywalki zmniejszyły rozmiary porażki do 5 trafień (28:23).

Ekipa Samadovej z dorobkiem 5 zwycięstw (w tym 1 po rzutach karnych) oraz 1 porażki - zajmuje 3. miejsce w tabeli, ale ma rozegrane dwa spotkania mniej od czołowej dwójki. MTS Żory ma na swoim koncie 3 zwycięstwa oraz 3 porażki i zajmuje 6. miejsce.

MKS Karkonosze Jelenia Góra - MTS Żory 28:23 (16:13)

Karkonosze: Wierzbicka, Prudzienica - Załoga 8, Bielecka 7, Kobzar 5, Jasińska 4, Kowalska 3, Wojtas 1, Klimaszewska, Jesionek-Wróblewska, Jurgiewicz, Kołecka, Szramik.
MTS: Zizulewska, Redlecka - Wołczyk 7, Matusik 6, Pielesz 6, Kosmowska 2, Stuchlik 1, Pietrzak 1, Romanowska, Gruca, Justka, Jaworska.
Kary: 10 minut (Karkonosze) - 14 minut (MTS)
Sędziowały: Monika Bązi (Opole), Melania Kessler (Dobrzeń Wielki).

Kolejne mecze jeleniogórzanek również odbędą się w Jeleniej Górze - już w sobotę (19.12.2020) o godz. 17:00 Karkonosze podejmą Cracovię Kraków (mecz 9. kolejki rozegrany awansem, ze zmianą gospodarza na prośbę ekipy z Małopolski). Z kolei mecz 8. kolejki, w którym biało-niebieskie podejmą Dziewiątkę Legnica zaplanowano na sobotę (9.01.2021) o godz. 17:00.