Czytających: 11212

Liga Centralna: Wesoła piłka ręczna w pierwszej odsłonie gry

Niedziela, 7 kwietnia 2024, 21:00
Aktualizacja: 21:14
Nie sposób wygrywać meczów piłki ręcznej, kiedy w trakcie 30 minut gry traci się 24 gole. Tak też było w dzisiejszym starciu z udziałem szczypiornistek MKS-u Vitamineo Jelenia Góra. W drugiej połowie nasze zawodniczki rzuciły się w szaleńczą pogoń, zapachniało w pewnym momencie sensacją, ale finalnie rywalki obroniły zaliczkę.

Od początku na prowadzenie wyszły przeciwniczki, lecz długo nie zanosiło się na taki pogrom w pierwszych 30 minutach. W pewnym momencie nasza strata do gospodyń - ekipy Suzuki Korona Handball Kielce zaczęła błyskawicznie rosnąć. Rywalki seriami dorzucały kolejne trafienia i ostatecznie do przerwy było 24:15. Wtedy mało kto spodziewał się jeszcze większych emocji w tym pojedynku. To był błąd, bowiem jeleniogórzanki pokazały charakter i olbrzymią wolę walki. Początkowo nic nie zapowiadało takiego zrywu jeleniogórzanek. Przez kolejnych 10 minut nasza strata cały czas oscylowała w granicach 8-9 goli. Od stanu 29:21 podopieczne trenerki Samadovej doszły do wyniku 29:26, a chwilę później było zaledwie 30:28 dla miejscowych. Na tym niestety dla nas skończyły się dobre informacje. Końcówka należała już do kielczanek, które znacznie lepiej wyglądały w finałowych minutach i wygrały bądź co bądź zasłużenie 36:29. Bardzo szkoda słabej w naszym wykonaniu pierwszej połowy, bo stać nas było na lepszy rezultat w Kielcach.

Suzuki Korona Handball Kielce - MKS Vitamineo Jelenia Góra 36:29 (24:15)