Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 czerwca
im. Elżbiety, Marka

Polana Jakuszycka: Bieg to był wyjątkowy

Sobota, 13 marca 2021, 7:03
Autor: WAC
Fot. Stowarzyszenie Bieg Piastów/Jacek Deneka
Czas na podsumowanie wyjątkowego, bo odbywającego się w cieniu pandemii Festiwalu Biegowego 45. Biegu Piastów 2021.

Tegoroczny Bieg Piastów, który z oczywistych względów odbywał się w formule indywidualnej trwał aż 16 dni. Jak podają organizatorzy - metę Biegu Piastów przebiegło łącznie 3327 osób. Najwięcej, bo 953 uczestników, w tym 229 kobiet zmierzyło się z dystansem 25 kilometrów. Na królewskim dystansie 50 km pobiegło 668 osób, w tym 91 kobiet. W biegu na 15 km, będącym jednocześnie Memoriałem Stanisława Michonia wystartowało 412 uczestników, w tym 144 kobiety.

Mimo że formuła imprezy w tym roku dopuszczała możliwość startu w dowolnym miejscu na świecie, to jednak zdecydowana większość biegaczy zmierzyła się z trasami w Górach Izerskich. Nie zawiedli ci, którzy na Bieg Piastów przyjeżdżają od lat — jego dawni zwycięzcy: Dorota Dziadkowiec-Michoń, Waldemar Witulski, Edward Dudek. Startował też jeleniogórzanin Walter Judka — jedyny zawodnik uczestniczący we wszystkich edycjach Biegu Piastów od pierwszej w 1976 roku. Pobiegł na 6 km razem ze swoją wnuczką, 10-letnią Olą. Na 50 km pobiegli: córka Juliana Gozdowskiego — Elwira, brat Justyny Kowalczyk oraz jeden z najlepszych polskich biegaczy narciarskich ostatnich lat — Paweł Klisz. W Nocnej 12. uczestniczył (założył narty po 30 latach przerwy) podwójny mistrz świata z 1990 roku w Ironmanie — Jerzy Górski.

Bardzo dziękuję zawodnikom, że nam zaufali i nie zrezygnowali ze startu - podsumowuje dyrektorka Biegu Piastów Kaja Sznajdrowicz-Kręcichwost. - Dziękuję ekipie organizacyjnej, która sprawdziła się po raz kolejny, choć warunki pracy były wyjątkowo trudne. Podziękowania należą się także naszym znakomitym sponsorom, partnerom, patronom, wolontariuszom, jak również innym osobom, które nam wspierały. Bez was organizacja 45. Biegu Piastów nie byłaby możliwa. Serdecznie zapraszam na 46 Bieg Piastów oraz jego letnie edycje - dodaje dyrektor imprezy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Biegowa euforia

Testują sprawność dzieci

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Czytaj również

Półmaraton Jeleniogórski powraca

Najlepsze w Miękini

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji

Zapraszają na szachowy turniej

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Odznaczenia dla opozycjonistów

Manewry strażaków

Nagrody wręczone