Zalogowanych: 18

Świebodzice: Ze Świebodzic z kompletem punktów

Piątek, 7 października 2022, 9:05
Aktualizacja: 9:19
Kłopoty kadrowe nie przeszkodziły juniorkom Karkonoszy w odniesieniu drugiego zwycięstwa w lidze dolnośląskiej. Podopieczne Sabiny Kobzar-Witczak wygrały w Świebodzinie z miejscową Victorią 25:22.

Ze względów proceduralnych trenerka nie mogła skorzystać z Weroniki Poznańskiej i Lilianny Pociechy (trwają ustalenia z ich macierzystym klubem i DZPR), a dodatkowo z powodu kontuzji nie mogła zagrać Alina Los. Cieszyć może powrót do gry Marceliny Kulas, która po Patrycji Wołoszczak (10 goli) była najskuteczniejszą zawodniczką Karkonoszy tego dnia (6 bramek). Początek spotkania był wyrównany, z lekką przewagą przyjezdnych. W 8. minucie gry było 2:5, a 5 minut później 4:7, jednak Victoria podjęła walkę i do przerwy prowadziła 10:9.

W drugiej połowę jeleniogórzanki ponownie wypracowały sobie przewagę. W 37. minucie Małgorzata Pichurska (Victoria) ujrzała czerwoną kartkę za przewrócenie zawodniczki Karkonoszy w czasie kontrataku. W 44. minucie również w barwach biało-niebieskich zrobiło się "czerwono", bowiem Lena Wasilewska za "intensywny" atak na przeciwniczkę została ukarana przez sędziów. W 45. minucie na tablicy wyników było już 14:20, ale i tym razem miejscowe nie poddały się. W 57. minucie emocje sięgały zenitu, bowiem świebodziczanki doprowadziły do stanu 21:23. Ostatecznie ekipa Sabiny Kobzar-Witczak (która po raz pierwszy samodzielnie poprowadziła zespół) wytrzymała presję i mecz zakończył się wynikiem 22:25.

MKS Victoria Świebodzice - MKS Karkonosze Jelenia Góra 22:25 (10:9)

Victoria: Serafin - K. Kaczmarczyk 5, Markowska 5, Dołhań 3, E. Kaczmarczyk 3, Krzyszkowska 1, Głowacka 1, Pichurska 1, Brandys 1, Hyży 1, Mazur.
Karkonosze: Gozdowska - Wołoszczak 10, Kulas 6, Jadeszko 3, Kuśnierz 3, Matusik 1, Wasilewska 1, Napieraj 1, Frontczak.
Kary: 8 minut (Victoria) - 12 minut (Karkonosze)
Sędziowali: Paweł Sołtysik, Tomasz Ziablicki (Wrocław).