Zalogowanych: 11

Jelenia Góra: Zacięta rywalizacja w Karkonoskim Pucharze Sprintu

Środa, 19 kwietnia 2023, 9:32
Aktualizacja: 9:40
Basen Szkoły Podstawowej nr 11 gościł zawodników i zawodniczki X edycji Karkonoskiego Pucharu Sprintu, organizowanego przez Just Swim Beavers. Na starcie zobaczyliśmy ok. 120 pływaków i pływaczek z Jeleniej Góry, w tym najliczniejszą (90) reprezentację gospodarzy. To właśnie „Bobry” zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej imprezy.

W ramach rywalizacji startowano w stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym, motylkowym, sztafecie w stylu dowolnym oraz w wyścigu australijskim.

Najwięcej medali zdobyli zawodnicy i zawodniczki Just Swim Beavers (26, w tym 9 złotych), na drugim miejscu uplasował się MKP Atol Oleśnica (13 medali, w tym 8 złotych), a na trzecim UKS Energetyk Zgorzelec (15 medali, w tym 7 złotych). Pozostałe jeleniogórskie kluby zdobyły: Karkonosze – 5 srebrnych medali), MKS Jedenastka – 2 srebrne medale.

W zawodach brało udział 18 Klubów i jedna osoba niezrzeszona (z Jeleniej Góry).

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim zawodnikom, startów i wspaniałych występów. Dodatkowo dziękujemy gościom, rodzicom i kibicom za udział w imprezie sportowej. Ponadto pragniemy serdecznie podziękować za wsparcie i udział w imprezie sportowej pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 - Barbarze Marszałek-Szurek - dodali organizatorzy z Just Swim Beavers, którzy za wsparcie dziękowali również władzom miasta oraz Pogotowiu Ratunkowemu w Jeleniej Górze.