Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Bukowiec: Zabawa z ekologią

Czwartek, 21 października 2021, 7:04
Autor: WAC
Fot. WAC
Związek Gmin Karkonoskich był organizatorem Rodzinnego Festynu Ekologicznego, który odbył się wczoraj (20.10) w parku i pałacu w Bukowcu.

W imprezie wzięły udział dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu gmin należących do ZGK. Pretekstem do organizacji festynu było rozstrzygnięcie konkursów fotograficznych organizowanych przez ZGK, propagujących ekologię, a w szczególności zasady segregacji odpadów..

Edukacja ekologiczna powinna być prowadzona od najmłodszych lat zgodnie ze starym przysłowiem „Czy skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” - mówi przewodnicząca ZGK Elżbieta Zakrzewska. - Myślę, że jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż widzimy że dzieci nie mają już problemów, aby wiedzieć do jakiego pojemnika należy wrzucić papier, a do jakiego szkło. Dla najmłodszych jest to normalne i uważam, że to właśnie o to chodzi.

Wśród atrakcji festynu nie zabrakło występu iluzjonisty, fotobudki, ogniska z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków. Na dzieci czekały warsztaty oraz stoiska edukacyjno - ekologiczne przygotowane przez Karkonoski Park Narodowy oraz Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na pikniku regionalnie, społecznie i z pasją

MPGK odśnieża

Duże zainteresowanie pandemią cenzury

Czytaj również

Paliła się sadza

Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki na dowód online?

Kasztan do wycięcia

Mikołaj w autobusie MZK

Jarmark Mikołajowy na Zabobrzu

Oddolna inicjatywa dla niepełnosprawnych

Medycy wrócili z Tanzanii

Ciastka dla obrońców granicy

Punkt szczepień przeniesiony do apteki