Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Powiat: Z promilami za kierownicą

Poniedziałek, 25 października 2021, 14:16
Aktualizacja: 14:24
Autor: 112
Fot. Archiwum
W miniony weekend jeleniogórscy policjanci zatrzymali pięciu kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, w tym jeden dodatkowo posiadał narkotyki oraz jednego kierującego po użyciu alkoholu i z zakazem kierowania pojazdami. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazało od 0,7 do 2 promili.

22 października około godziny 22.45 na ul. 1 Maja w Jeleniej Górze dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który kierował pojazdem marki VW w stanie nietrzeźwości -1,6 promila oraz posiadał amfetaminę. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W nocy z 22 na 23 października w Mysłakowicach policjanci z Kowar zatrzymali 31-letniego mieszkańca Legnicy, który kierował pojazdem marki Audi w stanie po użyciu alkoholu oraz wbrew sądowemu zakazowi kierowania pojazdami. Tej samej nocy policjanci w Karpaczu na ul. Sarniej zatrzymali do kontroli drogowej 61-letniego kierującego pojazdem marki Audi. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil.

23 października około godziny 23.00 policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu na ul. Konstytucji 3 Maja zatrzymali do kontroli drogowej 30-letniego kierującego pojazdem marki VW. Okazało się, że kierujący był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Tego samego dnia, około godziny 23.10 funkcjonariusze w Szklarskiej Porębie zatrzymali do kontroli drogowej 32-letniego kierującego pojazdem marki VW. Kierowca był nietrzeźwy (1,5 promila).

Następnego dnia, w niedzielę, policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej 29-letnieego kierującego pojazdem marki Mazda. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 0,7 promila.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Za naruszenie zakazu kierowania pojazdami kierującym grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nietrzeźwa sprawczynią kolizji w Brunowie

Nie udało im się ukryć

Duże zainteresowanie pandemią cenzury

Czytaj również

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Mikołaj w autobusie MZK

Jarmark Mikołajowy na Zabobrzu

Ciastka dla obrońców granicy

Medycy wrócili z Tanzanii

Zatrzymany za groźby

Do sądu za kradzież tarcz strzelniczych

Oddolna inicjatywa dla niepełnosprawnych

Podwyżki dla starosty i radnych