Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 czerwca
im. Bogny, Bogumiły

Jelenia Góra: W KSON–ie o sprawach seniorów

Środa, 9 czerwca 2021, 10:39
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Rada Seniorów Powiatu Karkonoskiego wzmacnia współpracę z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych. Posiedzenie rady odbyło się w gościnnych progach organizacji znajdującej się przy Osiedlu Robotniczym w Jeleniej Górze, po czym w luźnej atmosferze - uczestnicy integrowali się i rozmawiali o kolejnych wspólnych inicjatywach.

W trakcie spotkania omawiano działania Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych z siedzibą w Jeleniej Górze na rzecz osób niepełnosprawnych i seniorów z powiatu karkonoskiego oraz miasta Jeleniej Góry w okresie pandemii i po niej. Była też mowa o Programie współpracy powiatu karkonoskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami na rok 2021 oraz prezentacja „dobrych praktyk” na przykładzie funkcjonujących już rad seniorów w gminach.

Od kilku lat współpracujemy z KSON-em, moje seniorki często jeżdżą z nimi na wycieczki. Razem z KSON-em będziemy dbać o osoby z niepełnosprawnościami w Kowarach - powiedziała Krystyna Ratajska z Kowarskiego Klubu Seniora.
KSON zajmuje się podobnymi sprawami. Kłopoty zdrowotne przeważnie dotyczą seniorów - oni zajmują się problemami fizycznymi, a my psychicznymi osób starszych, więc uzupełniamy się. Odkąd poznałem Stanisława Schuberta, uczestniczę w spotkaniach, gdzie są przedstawiane problemy seniorów - powiedział Zdzisław Ratajski, przewodniczący Rady Seniorów Powiatu Karkonoskiego oraz prezes Stowarzyszenia Nasze Marczyce.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele stowarzyszeń oraz rad senioralnych w Mysłakowicach, Kowarach, Podgórzynie, Janowicach Wielkich, Szklarskiej Poręby, reprezentanci KSON-u oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze. Rozmawiano również o powrocie do normalności po pandemii.

To początek dobrego, pocovidowego marszu. Trudno oddzielić sprawy seniorów od niepełnosprawności. Trudno oddzielić sprawy miejskie od powiatowych. To wszystko idzie w parze i cieszę się z kontaktu i nici porozumienia - wyznał Stanisław Schubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.
Ogródek przy KSON-ie to idealne miejsce na integrację - dodała Eugenia Elżbieta Bukat, sekretarz Stowarzyszenia Inwalidów Wzroku.

Spotkanie uświetniły występy zespołu Szafiry. Z pewnością współpraca będzie się rozwijać, o czym uczestnicy są przekonani.

Ogłoszenia

Czytaj również

Aleja Miast Partnerskich Jeleniej Góry gotowa

Festiwal piłki ręcznej  

Policyjny pościg za motocyklistą

Czytaj również

Bez wotum zaufania

Likwidacja nielegalnej krajalni tytoniu

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Sprzęt zamiast podatku

Manewry strażaków

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Odznaczenia dla opozycjonistów

Trwa walka z barszczem Sosnowskiego

Pestka: Razem! Dokąd?