Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 września
im. Edyty, Kamili, Kornela

Jelenia Góra: W byłym spichlerzu będą mieszkania

Sobota, 26 czerwca 2021, 6:01
Autor: WAC
Fot. MT
Wiele wskazuje, że już wkrótce dawny elewator zbożowy przy ul. Krakowskiej diametralnie zmieni swoją funkcję. Lokalny deweloper zamierza jego wnętrza zaadaptować na mieszkania.

Elewator przy ul. Krakowskiej został zbudowany w okresie międzywojennym i jest typową budowlą tego typu jakie powstawały w tamtym czasie. Podobne, które często nadal służą jako magazyny zboża można zobaczyć między innymi w Bolesławcu i w okolicach Szczecina. Przez wiele lat ten, który stoi przy ul. Krakowskiej był własnością Państwowych Zakładów Zbożowych. Obecny jego właściciel to lokalny deweloper, który zamierza zaadaptować go na potrzeby mieszkaniowe.

W dawnym spichlerzu, na sześciu piętrach, powstanie 105 mieszkań o powierzchni od 27 do 67 metrów kwadratowych – mówi właściciel obiektu Mikołaj Janowski. - Mieszkania na parterze będą miały przydzielony kawałek ogródka rekreacyjnego z bezpośrednim wyjściem z tarasu. Mieszkania na przedostatniej kondygnacji z oknami dachowymi będą dwupoziomowe. Każde z pozostałych mieszkań będzie posiadało balkon. Dodatkowo na przyległej działce zostaną wybudowane domy w zabudowie szeregowej. Nie zabraknie miejsc parkingowych. Ogrzewanie pomieszczeń i podgrzewanie ciepłej wody w obiekcie zapewnione będzie dzięki centralnej kotłowni gazowej. Obecnie dysponujemy wszystkimi wymaganymi prawem pozwoleniami na budowę i projektami. Planujemy, że prace w obiekcie ruszą za rok do dwóch lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Korki na alei Jana Pawła II w wyniku absurdu  

O powrocie pociągów do Karpacza

Witaj szkoło!

Czytaj również

30 lat Straży Miejskiej

Piknik z Marysieńką pełen atrakcji  

Czy powstanie baza lotniczego pogotowia?

Z samorządowcami o projektach

Tu może dojść do tragedii

Piknik spółek miejskich z wieloma atrakcjami

Wystartowało polskie Davos

Gminne dożynki w Mysłakowicach

Kolizja z udziałem karetki