Zalogowanych: 12

Jelenia Góra: Szczęście było na wyciągnięcie ręki

Sobota, 2 stycznia 2021, 18:45
Aktualizacja: 18:46
Kadetki Wichosia Jelenia Góra nie wykorzystały ogromnej szansy na awans do czołowej ósemki ligi dolnośląsko-lubuskiej. W ostatnim spotkaniu pierwszej części rozgrywek podopieczne Ralfa Koczwary musiały wygrać z KKS-em Siechnice minimum 5 punktami, a na początku trzeciej kwarty prowadziły 48:31, jednak to przyjezdne cieszyły się z awansu.

Pierwsza kwarta do stanu 11:10 była wyrównana - następnie przewagę wypracowały miejscowe, które chwilę później prowadziły 17:10, a po 10 minutach gry 26:19. W drugiej odsłonie również przeważały zabobrzanki i na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 46:31. Chwilę po zmianie stron było nawet 48:31, ale w trzeciej odsłonie drużyna spod Wrocławia zmniejszyła stratę do 11 "oczek" i było 63:52, co nadal dawało awans do czołowej ósemki Wichosiowi. Decydująca kwarta to już dramat ekipy Ralfa Koczwary, której gra w całym sezonie opierała się wyłącznie na Martynie Główczak. Liderka zespołu z SP 11 zdobyła w tym meczu 50 punktów, ale nie pozwoliło to na wymarzoną wygraną. Od stanu 70:64 siechniczanki pokazywały, że warto walczyć do końca i ostatecznie nie tylko zmniejszyły przewagę jeleniogórzanek, ale i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mecz zakończył się wynikiem 78:80 i to KKS Siechncie zagra w czołowej ósemce ligi kadetek. O miejsca I-VIII powalczy inny jeleniogórski zespół - Spartakus, a drużynę Wichosia czekają mecze o miejsca IX-XIV, w których zagrają z zespołami z Polkowic, Szprotawy i Gorzowa Wlkp.

KS Wichoś Jelenia Góra - KKS Siechnice 78:80 (26:19, 20:12, 17:21, 15:28)

Wichoś: Główczak 50, Despud 10, Michalska 8, Najmrodzka 6, Cymara 2, Bielecka 2, Obuchowicz, Kołodziej, Laps.
KKS: Mrowiec 33, Słomka 18, Stolarz 17, J. Sarnecka 5, Kasprzyk 3, K. Sarnecka 2, Stelmach 1, Jastrzębska, Matała.