Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 maja
im. Dominika, Pankracego

Region: Święta Wielkanocne – policja apeluje

Środa, 16 kwietnia 2014, 8:03
Aktualizacja: 8:33
Autor: 112
Jeleniogórscy policjanci od dzisiaj (16.04.) do 22. kwietnia prowadzić będą działania prewencyjne, których celem jest zapewnienie w okresie świątecznym bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu i przyjezdnym, którzy w tych dniach odwiedzą Kotlinę Jeleniogórską.

Celem tych działań jest zminimalizowanie skutków i ograniczenie zdarzeń drogowych. Policjanci zarówno Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, jak również pionów prewencji szczególnym nadzorem obejmą drogę krajową numer 3 w kierunku Szklarskiej Poręby, drogę w kierunku Karpacza, a także inne drogi na terenie powiatu jeleniogórskiego.

- Funkcjonariusze, którzy będą pełnić służbę w tych dniach będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać, czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów oraz wyposażenia oraz reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Ponadto będą służyć również pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym. Pracę funkcjonariuszy wspomagać będzie fotoradar , który ustawiony będzie na głównych ciągach komunikacyjnych, a także video-rejestrator. Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę – mówi podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Policja jeleniogórska w tym czasie będzie też skutecznie reagować na wszelkie próby zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego. (Należy pamiętać, że tradycja związana z tzw. ”lanym poniedziałkiem” powinna przebiegać w granicach rozsądku).

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa „Kaskadowy pomiar prędkości”

Odpowie za liczne przestępstwa

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Czytaj również

Złodzieje pił posiedzą

Po policyjnej akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”

„Altankowy” włamywacz w rękach policjantów

20–latek wpadł z narkotykami

Zajeżdżają trawniki

Wózkiem dziecięcym przewoził skradziony płot

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Wandale zniszczyli Park Leśny

Poszukiwania ze szczęśliwym finałem