Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 26 stycznia
im. Pauliny, Polikarpa

Jelenia Góra: Świat snów Tyszkiewicza w Muzeum Przyrodniczym

Środa, 17 listopada 2021, 14:14
Aktualizacja: 14:21
Autor: Muzeum Przyrodnicze
Fot. Muzeum Przyrodnicze
Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze zaprasza 19 listopada o godz. 18.00 na wernisaż wystawy malarstwa Ryszarda Tyszkiewicza pt. "Śni mi się".

Obrazy na wystawie „Śni mi się” przenoszą nas w świat snów jednej, szczególnej osoby. Ryszard Tyszkiewicz, uczeń Jerzego Dudy Gracza, artysta tworzący przeszło czterdzieści lat, zgłębia w swoich dziełach liczne tematy.

Płótno jest dla niego sposobem na przeniesienie siebie oraz innych do nowych światów. Hipnotyczne wizje Gór Olbrzymich i ich mistycznych mieszkańców wpisywane są w ramy obrazów, lecz zdają się wychodzić daleko poza narzucone formą granice.

Obrazy prezentowane na wystawie mówią przede wszystkim o górach, ich magii i inspirującej tajemniczości. Dzieła pochodzą zarówno z cyklu „Śni mi się”, powstałego w latach 2020-2021, jak i z wcześniejszego „Dyniopasa Karkonoskiego”.

Poza płótna wychodzić będzie tomik poetycki “ Dyniopas Karkonoski w Obrazach i Wierszach” powstały z inspiracji poety: Mariusza Szczepaniaka obrazami artysty: Ryszarda Tyszkiewicza, którego premiera zbiegnie się z dniem rozpoczęcia wystawy.

W jary i wąwozy wizji Gór Olbrzymich wprowadzą nas wykonywane a capella pieśni „Białego Chóru”. Wśród tekstów znajdzie się także wiersz Mariusza Szczepaniaka.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej podróży w świat snów, do zanurzenia się w poranne mgły oraz oświetlone księżycową poświatą noce, w cieniu karkonoskich gigantów - zachęca do udziału organizator wystawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Świąteczny koncert uczniów szkoły muzycznej

Serce WOŚP już na rondzie

Swastyki w Parku Zdrojowym

Sanepid ws. glifosatu

Zagrają Pospieszalscy

Jerzy Łużniak: Nie wybieram się do Senatu

Zaczytaj się z Jelonką.com

Otwarcie wirtualnej strzelnicy w ZSTiL

Pożar skrzynek elektrycznych w wieżowcu

Szkoła Przyrodniczo–Usługowa do likwidacji?

Pierwsza premiera

U „Młodych Duchem”