Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 czerwca
im. Elżbiety, Marka

Jelenia Góra: Sukces biathlonistów doceniony przez miasto

Wtorek, 9 marca 2021, 13:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Miasto doceniło sukces zawodników MKS Karkonosze Sporty Zimowe, którzy w biathlonowych mistrzostwach świata juniorów młodszych zdobyli złoto w sztafecie, a w biegu pościgowym Marcin Zawół zdobył srebro. Młodzi sportowcy byli mile zaskoczeni nagrodą finansową.
Rodzice i trenerzy chwalą nasz program stypendialny i widać, że są tego efekty. Warto inwestować w młodych ludzi, bo to najlepsza promocja miasta. Nie billboardy, broszury, tylko młodzi ludzie, którzy przywożą medale i doświadczenie oraz sławią Jelenią Górę - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Prezydent zapewnia, że docenia dokonania klubu MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.

Jeszcze będąc w Urzędzie Marszałkowskim zawsze słyszałem, że są drugim klubem na Dolnym Śląsku po Śląsku Wrocław, który ma znacznie większe dotacje i sponsorów. U nas to przede wszystkim praca i tu ukłony dla kadry trenerskiej, zarządu i przede wszystkim młodych ludzi, którym chce się trenować, co przy wylewie różnych atrakcji typu komputer, telefon komórkowy - to naprawdę duża sprawa - dodał prezydent.

Zdobywca złotego medalu w sztafecie i srebra w biegu indywidualnym (pościgowym) - Marcin Zawół, otrzymał 3000 zł nagrody, a złoty medalista w sztafecie - Konrad Badacz, dostał 2000 zł nagrody. Pozostali uczestnicy spotkania w sali rajców - w tym Basia Skrobiszewska, która również reprezentowała MKS Karkonosze na mistrzostwach w Austrii - otrzymali miejskie gadżety i upominki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oczyszczalnia już po modernizacji  

Odznaczenia dla opozycjonistów

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji

Czytaj również

Nowa dyrektorka ZTA

Manewry strażaków

Najlepsze w Miękini

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Pierwsza wodna kurtyna

Biegowa euforia

Testują sprawność dzieci

Półmaraton Jeleniogórski powraca

Zapraszają na szachowy turniej