Zalogowanych: 15

Jelenia Góra: Sudety uległy "czerwonej latarni"

Środa, 18 października 2017, 21:36
Aktualizacja: 21:52
W minioną sobotę – przed własną publicznością – zdobyli 108 punktów pokonując MKS Otmuchów, a dzisiaj (18.10) na parkiecie ligowego outsidera (SMK Lubin) zdobyli zaledwie 55 "oczek" i zapisali się w kartach historii rywali jako pierwsza drużyna, która nie dała im rady w starciu na poziomie drugiej ligi.

Dla beniaminka II ligi spotkanie przeciwko Sudetom będzie momentem historycznym, bowiem po 4 kolejkach mieli za swoim koncie komplet porażek i dopiero w starciu z jeleniogórzanami odnieśli pierwsze zwycięstwo na tym poziomie rozgrywek. Od początku nasza ekipa osłabiona brakiem Rafała Niesobskiego ustępowała rywalom i już po pierwszej kwarcie miejscowi prowadzili 21:11. W drugiej odsłonie gra się wyrównała, jednak nadal beniaminek utrzymywał bezpieczną przewagę. Po zmianie stron lubinianie dołożyli 6 "oczek" i na decydującą kwartę wychodzili z zaliczką 16 punktów. Ostatecznie SMK zasłużenie odniósł pierwsze - upragnione zwycięstwo w II lidze, a przed naszą ekipą bardzo trudne zadanie już w najbliższą sobotę (21.10, godz. 18:00), bowiem do hali przy ul. Sudeckiej zawita Górnik Wałbrzych.

SMK Lubin - Sudety Jelenia Góra 68:57 (21:11, 21:21, 15:9, 11:16)