Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 maja
im. Dominika, Pankracego

Karkonosze: Sokół znów w akcji nad Kotłem Łomniczki

Niedziela, 10 lutego 2008, 16:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 lutego 2008, 8:04
Autor: TEJO
Fot. Robert Kwiatkowski
Czeską turystkę, która – pomimo zakazu wstępu – weszła na szlak w rejonie Śnieżki, poślizgnęła się i spadła, uratował śmigłowiec z goprowcami na pokładzie.

Do zdarzenia doszło w sobotę. Wypadek widziała koleżanka Czeszki, która zaraz po zdarzeniu pobiegła do Schroniska Dom Śląski i poprosiła o wezwanie pomocy – poinformował nas Robert Kwiatkowski, który był świadkiem akcji i jest autorem zdjęć. Robił je ze szczytu Śnieżki.

Po kilku minutach nadleciał Sokół, który stacjonuje na Górze Szybowcowej. – Po linach zjechali z niego trzej ratownicy GOPR i wciągnęli turystkę na szlak – mówi R. Kwiatkowski.

Na szczęście tym razem nic groźnego Czeszce się nie stało. Po udzieleniu pomocy, turystka utykając na jedną nogę poszła dalej. – Kocioł Łomniczki ma niechlubne pierwszeństwo w ilości wypadków w Karkonoszach (potocznie jest nazywany Doliną Śmierci) – dodaje pan Robert.

Na brak interwencji ratownicy GOPR nie mogą „narzekać”. Wypadków w górach w tym sezonie jest wyjątkowo dużo, choć warunki zimowe nie są najlepsze. Goprowcy ratowali już turystów zagrożonych lawiną, a niemal codziennie interweniują przy drobniejszych wypadkach, którym ulegają narciarze. Sokół wspierał ratowników już kilka razy. Nie ma praktycznie dnia, aby nie opuszczał swojej bazy w Jeżowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pozimowe porządki

Budowa bez zagrożenia

Wandale zniszczyli Park Leśny

Czytaj również

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Zajeżdżają trawniki

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Trasa dla uczniów

Zamek czeka na turystów

Puścili ruch bez uzgodnienia

W mieście żałoba

Autobusy miejskie wróciły na swoje trasy

Księga pamięci Adama Blicharskiego