Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 15 kwietnia
im. Bazylego, Tytusa

Region: Skromniej, ale z sercem i głową!

Poniedziałek, 1 lutego 2021, 11:59
Aktualizacja: 12:01
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, choć trzeba zaznaczyć, że część aukcji internetowych wciąż trwa. Dwa jeleniogórskie sztaby wstępnie przeliczyły datki od mieszkańców naszego regionu.

W Jeleniej Górze i okolicach na ulice wyszło ok. 400 wolontariuszy, czyli tyle samo, ile przed pandemią. Z uwagi na reżim sanitarny tegoroczny finał WOŚP miał inną formułę, głównie internetową, ale nie zabrakło imprez towarzyszących.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się akcja zbiórki krwi w jeleniogórskim Ratuszu, gdzie zgłosiło się wielu ratowników z pogotowia, GOPR-u, strażacy i inni mundurowi, a także mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic.

Ponadto na Placu Ratuszowym miała miejsce loteria fantowa, prezentacja sprzętu ratowniczego strażaków, goprowców czy pogotowia. Można było też spotkać kataryniarza, członków kabaretu Paka oraz klauna - Rufi Rafi zabawiał dzieci i prowadził wyjątkowe licytacje. Z kolei z Jeleniogórskiego Centrum Kultury nadawano "na żywo" transmisję z licytacji internetowych. Można było zdobyć m.in. II tom Bestariusza Jeleniogórskiego, obiad z prezydentem Jeleniej Góry, liczne gadżetu WOŚP i innych darczyńców. Po raz kolejny największa darowizna wpłynęła od firmy "Dr. Schneider", która przekazała 10 tys. zł.

Sztab WOŚP przy Zespole Szkół Technicznych "Mechanik" w puszkach zebrał 147 303,09 zł, ale do połowy lutego trwają licytacje internetowe, więc ostateczna suma się zwiększy. Z kolei sztab przy Hufcu Karkonoskim ZHP zebrał 210 tys. zł, z czego 178,5 tys. zł w puszkach oraz 31,7 tys. zł z e-skarbonki. W sztabie harcerzy również trwają licytacje przedmiotów na Allegro.

Hasłem 29. WOŚP był "Finał z głową", bowiem celem jest wsparcie laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Co z drzewami nad Młynówką?

Kto to posprząta?

Nie ma pociągu do Görlitz

Czytaj również

Zniszczyli, więc naprawią

Powstaną mieszkania wspomagane?

Taki widok to wstyd!

Wkrótce zmiany na ulicy 1 Maja

Wodnik odwoła się do prezesa Wód Polskich

Przeprowadzka na Kruszwicką

Podwyżka za wodę i ścieki zablokowana [AKTUALIZACJA]

Kto posprząta na Tabaki?

Rocznica tragedii smoleńskiej w Jeleniej Górze