Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 15 kwietnia
im. Bazylego, Tytusa

Jelenia Góra: Silesia Sonans poleca (4)

Niedziela, 7 lutego 2021, 11:18
Autor: Silesia Sonans
Fot. Silesia Sonans
Tym razem zapraszamy do poznania 2. części sonaty wiolonczelowej op. 19 rosyjskiego kompozytora, pianisty i dyrygenta Sergieja Rachmaninoffa.

Sonata op.19 była jedną z pierwszych kompozycji, które Rachmaninoff napisał w wieku 28 lat, po 4-letnim okresie depresji i blokady twórczej. Przełomowy dla kompozytora rok powstania tej kompozycji, 1901, rozpoczął międzynarodową karierę Rachmaninoffa.

W trakcie rosyjskiej rewolucji lutowej w 1917 roku, po tym, jak zdewastowano mu dom, w który włożył większość swoich oszczędności, podjął decyzję o emigracji, obiecując sobie, że nigdy więcej do kraju nie wróci. Słowa dotrzymał, zmarł w Beverly Hills w USA.

Jak to bywa z nazwiskami oryginalnie pisanymi cyrylicą, istnieje wiele wersji zapisu tego nazwiska tego kompozytora. Możliwe, że spotkali się Państwo z innymi wersjami. Sam kompozytor, po emigracji z Rosji do USA, podpisywał się używając wersji Rachmaninoff.

Co dwa tygodnie dokładamy do naszej playlisty kolejny utwór, który nas zachwyca. Tutaj link do całej playlisty, gdzie znajdą Państwo już 4 muzyczne momenty piękna.

https://www.youtube.com/playlist?list=PL_MiCZCpLvr5Je40IWstfpvDpvuwioXVN

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa wymiana znaków

Warsztaty decoupage w Muzeum Karkonoskim

Miasto nad Kwisą

Kto to posprząta?

W Jeleniej Górze znaleźli swój dom

Jeszcze wielkanocnie

W Muflonie zmuszeni są przejść do internetu

Wystawa Katarzyny Witlib w POK

Podwyżka za wodę i ścieki zablokowana [AKTUALIZACJA]

Malarstwo Ryszarda Góreckiego w BWA

Dwoje w dziwnych czasach

Czas na kolejną premierę (aktualizacja)