Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 16 października
im. Gerarda, Gawła

Bogatynia: Różowa Spartakiada

Środa, 15 września 2021, 7:07
Autor: WAC
Fot. użyczone
W Bogatyni odbyła się XII Spartakiada Amazonek. Wśród uczestniczek były panie ze Stowarzyszenia Amazonek z: Mysłakowic, grupującego osoby z Kowar, z Mysłakowic, Miłkowa, Podgórzyna, Ścięgien, Karpnik i innych miejscowości powiatu karkonoskiego.

Organizatorem XII Spartakiady Amazonek, która była finansowana z Funduszu Małych Projektów Euroregionu „Nysa” było Bogatyńskie Stowarzyszenie „Amazonki”.

W imprezie wzięło udział 170 osób ze stowarzyszeń amazonek z Dolnego Śląska m.in. z: Jeleniej Góry i powiatu karkonoskiego, Wrocławia, Bolesławca, Olszyny, Zgorzelca, Legnicy oraz z niemieckich Zittau i Gorlitz. W programie imprezy promującej aktywność fizyczną i zdrowy styl życia znalazły się: spływ kajakowy, rajd rowerowy po niemieckiej stronie granicy, strzelanie z łuków oraz joga na trawie. Nie zabrakło też 10 kilometrowego spaceru z kijkami nordic walking na trasie wzdłuż Nysy Łużyckiej w kierunku Zgorzelca. Na stanowisku Fundacji DKMS można było się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Na scenie wystąpiły zespoły wokalne i teatralne złożone z członków stowarzyszeń biorących udział w imprezie.

Na początku może nam pogoda nieco nie dopisała bo po oficjalnym otwarciu towarzyszył nam deszcz – mówi organizatorka Spartakiady Dorota Bojakowska. - Ale na szczęście potem się wypogodziło i wszyscy do godzin wieczornych doskonale się bawili. Była wymiana doświadczeń, były spotkania klubów Amazonek. Był też czas na wspólny taniec oraz śpiew.

Elżbieta Zakrzewska założycielka Stowarzyszenia Amazonek z Mysłakowic podkreśla integracyjny charakter Spartakiady.

Przy organizacji takich imprez chodzi o to, żeby kobiety które są w trakcie leczenia, chemioterpii nie odczuwały że są same – mówi E. Zakrzewska. - Aby czuły, że są inne osoby które je wspierają. Panie dzięki wspólnym działaniom pozbywają się też wstydu przed swoją chorobą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skwer Radiowej Trójki zmieni wkrótce nazwę?

Była licealiada

MdW: Gdzie są polskie flagi na jeleniogórskim ratuszu?

Czytaj również

Dzieci przebadane i co dalej?

Odpowiedź w sprawie „zielonych projektów”  

Rozstrzygnięcie konkursu „List do taty”  

Ulica jak nowa

Kierunek Berdyczów

Lider inwestycyjny

Czeski weekend szklany

Wiec poparcia dla Unii Europejskiej

Tak niszczyli trawnik