Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 maja
im. Grzegorza, Karoliny

Jelenia Góra: Rowerowe Fanaberie

Sobota, 15 maja 2004, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 6 sierpnia 2020, 5:20
Autor: Paweł Kruszyński
Już po raz trzeci Hotel FAN we współpracy ze Strażą Miejska, Komendą Miejską Policji i Izersko-Karkonoskim Towarzystwem Kolarskim zorganizował imprezę plenerową o wdzięcznej nazwie „Rowerowe Fanaberie”.

Impreza odbyła się dnia 15 maja a w jej skład weszły: wyścigi w ramach Grand Prix Karkonoszy z podziałem na grupy wiekowe jako część sportowa, oraz pozostałe wydarzenia, w których brały udział dzieci i młodzież jako część edukacyjno-rozrywkowa imprezy. Zawody odbyły się na trasie motocrossu w obrębie dawnego poligonu, oraz na odcinku drogi rowerowej (vis a’ vis hotelu). Natomiast część edukacyjno-rozrywkowa, która miała miejsce na parkingu przy Hotelu FAN, składała się z FANklubu bezpiecznej jazdy – czyli toru rowerowego ze znakami drogowymi dla najmłodszych, oraz prezentacji akcji ratunkowej po wypadku drogowym (z udziałem Centrum Pomocy Drogowej P&Z i Społecznych Ratowników Drogowych). Dla dzieci zorganizowano również konkursy: plastyczny „Bezpieczeństwo na drodze” oraz wiedzy „Bezpieczna droga rowerzysty” mające na celu sprawdzenie i polepszenie stanu świadomości najmłodszych o bezpiecznym poruszaniu się jednośladem. Doskonałym uzupełnieniem wszystkich atrakcji było bezpłatne znakowanie rowerów przez funkcjonariuszy Komendy Miejskie Policji – pomocne w odzyskaniu roweru w przypadku kradzieży, a także pokaz sprzętu rowerowego. Wszyscy spragnieni i głodni cykliści mogli skorzystać z oferty stoisk gastronomicznych a potrzebujący fachowej porady z oferty punktu z serwisem rowerowym.

„Rowerowe fanaberie III” okazały się imprezą bardzo udaną, sprawnie zorganizowaną i interesującą nie tylko dla fanów jednośladów. Tego typu imprezy są bezwzględnie potrzebne, ponieważ uczą dzieci i młodzież zachowania na drodze podczas jazdy rowerem. Propagują zdrowy styl życia skutecznie odciągając pociechy od komputerów czy telewizorów na rzecz uprawiania sportu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Złożyli kwiaty przy pomniku

Nowe linie wspinaczkowe

Pętla prawie gotowa

Zmiany w radzie miejskiej

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Straż miejska złamała prawo?

Rozpoczął się proces

Tak nie wolno parkować!

Pamięci poległym

Trasa dla uczniów

Będzie więcej kamer