Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 czerwca
im. Bogny, Bogumiły

Jelenia Góra: Punkt szczepień wystartował

Piątek, 14 maja 2021, 10:41
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W środę (12.05) działalność rozpoczął się punkt szczepień masowych w hali Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik" w Jeleniej Górze. Zainteresowanie jest spore, a osoby korzystające z usługi są zadowolone z organizacji punktu.
Wszystko przebiega bardzo sprawnie. Osoby są obsługiwane na bieżąco bez większej kolejki - powiedział Jerzy Zębik z Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

Na szczepienie w punkcie masowym przy ul. Obrońców Pokoju można się zarejestrować telefonicznie, SMS-owo, bądź poprzez internetowe konto pacjenta, ale też Urząd Miasta udostępnił numery telefonów, pod które można dzwonić. Rejestracja telefoniczna dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00, pod numerami telefonów:
- 603 033 969
- 607 518 240
- 783 295 322
- 783 295 333.

Szczepię się, aby pandemia się skończyła, żebyśmy mogli wrócić do normalności - wyznała jedna z ochotniczek. - Wszystko idzie sprawnie - pobiera się kwestionariusz, zajmuje miejsce w kolejce, następnie jesteśmy zaproszeni do stanowiska, wyjaśniamy ewentualne wątpliwości z lekarzem i po zaszczepieniu odczekujemy 15 minut - opisywała proces jeleniogórzanka. - Nic nie bolało, poszło bardzo sprawnie - dodała kolejna z zaszczepionych.

Należy też pamiętać o zmianach w organizacji ruchu - są to m.in. likwidacja lewoskrętu na Alei Jana Pawła II. Jadący od strony Szklarskiej Poręby nie będą mogli skręcić w ulicę Obrońców Pokoju. Na wysokości hali ZST „Mechanik”, w której mieści się punkt szczepień, ustawiono zapory uniemożliwiające wjazd. Nie ma też możliwości podjechania do punktu szczepień „od dołu”, czyli od strony ulicy Anieli Krzywoń. Ulica ta stała się jednokierunkową, można nią jedynie przejechać od ulicy Lwóweckiej w kierunku Grunwaldzkiej. Na wysokości skrzyżowania ulicy Anieli Krzywoń i Lwóweckiej ustawiono zakaz wjazdu.

Wszystko po to, by nie tworzyły się korki w bezpośrednim sąsiedztwie punktu szczepień. Kierowcom polecamy korzystanie z parkingu Galerii Nowy Rynek. Galeria udostępnia go nieodpłatnie. Można też zostawić auto na płatnym parkingu przy ul. Obrońców Pokoju, na wysokości dworca autobusowego. W obu przypadkach, należy do punktu szczepień dojść pieszo przejściem podziemnym. Najbliżej punktu szczepień znajdują się przystanki autobusowe Podwale/Nowy Rynek (kursują tu linie: 1, 2, 5, 7, 8, 10, 11, 16, 21, 22, 23) oraz Dworzec Autobusowy/ Al. Jana Pawła II (linie: 3, 33) - informuje Urząd Miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Listy z magistratu

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Czytaj również

Sprzęt zamiast podatku

Aleja Miast Partnerskich Jeleniej Góry gotowa

Działo się na Górze Szybowcowej

Manewry strażaków

Pestka: Razem! Dokąd?

Ptaszarnia odnowiona

Sfałszowała wynik testu covidowego

Uszkodzenie gazociągu w Mysłakowicach

Hala rośnie w oczach