Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Jelenia Góra: “Przemiany” Agnieszki Kazały w ODK

Wtorek, 14 września 2021, 12:55
Aktualizacja: 12:56
Autor: Manu
Fot. ODK
Dzisiaj (14.09, we wtorek) o godz. 16.00 w Galerii “Promocje” Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu rozpocznie się wernisaż wystawy batiku i malarstwa autorstwa Agnieszki Cecylii Kazały pt.: “Przemiany”. Ekspozycja czynna będzie do 9 listopada.

Agnieszka Cecylia Kazała jest uczestniczką międzynarodowych plenerów malarskich (Strumica BJRM) i rodzimych (Czersk, Ojrzanów, Kazimierz Dolny, Janowiec), a także kuratorem wystaw artystycznych. Współorganizuje oraz uczestniczy warsztatowo w wydarzeniach kulturalnych Mazowsza na terenie placówek oświatowych. Na co dzień uczy plastyki w Szkole Kanadyjskiej w Warszawie, a w Grójeckim Ośrodku Kultury prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa (Takie Tam Warsztaty). Jest absolwentką historii Uniwersytetu kard. S. Wyszyńskiego, Pedagogiki i Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, Dyscypliny Plastyczne w Architekturze Wnętrz – specjalizacja II stopnia w Pracowni Tkaniny Artystycznej prof. Ewy Poradowskiej – Werszler. Malarstwo i Rysunek w pracowni profesor Anny Marii Kramm (Wydział Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii).

Artystka łączy w swojej pracy artystyczne i pedagogiczne umiejętności. Twórczość swoją prezentowała na 12. wystawach indywidualnych i 20. wystawach zbiorowych w Polsce oraz poza jej granicami. Na ostatniej wystawie indywidualnej „Kolory emocji” w Grójeckim Ośrodku Kultury prezentowała prace wykonane w technice batiku. Interesuje się umieszczaniem sztuki w przestrzeni publicznej. Cykl „Languages” – batikowej tkaniny eksperymentalnej zaprezentowany został podczas działań artystycznych Park Sztuki w przestrzeni Parku Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej w czerwcu 2018, a instalacje “Before the Flight” i “Let's Have a Shower” podczas 56. Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Strumicy w Macedonii Północnej w sierpniu 2019. Jej obrazy stanowią część zbiorów Centrum Kultury Anton Panov w Strumicy oraz Spiskiej Nowej Wsi (Słowacja) – partnerskich miast Grójca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tajemnice szkła w Muzeum Karkonoskim

Na organy i saksofon

Wirtuoz zachwycił. Dzisiaj inauguracja Września

Będzie remont, będą utrudnienia

30 lat Straży Miejskiej

Inauguracja 58. sezonu artystycznego już za nami!  

Polikulturowa muzyka

Tu może dojść do tragedii

Pamięci Sybiraków

Posłanka Lewicy: Bóg alimentów nie płacił

Kolizja z udziałem karetki

Skończył 100 lat!