Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 16 kwietnia
im. Cecylii, Julii

Region: Prawnik zatrzymany

Poniedziałek, 1 marca 2021, 7:03
Autor: WAC
Fot. CBA
Kolejna osoba - wrocławski prawnik - została zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w śledztwie dotyczącym posługiwania się podrobionymi dokumentami, za pomocą których wyłudzano pieniądze z depozytów sądowych. Tym razem chodzi o 300 tys. zł.

Funkcjonariusze z delegatury CBA w Warszawie prowadzą wspólnie z Prokuraturą Regionalną we Wrocławiu śledztwo dotyczące posługiwania się podrobionymi dokumentami i w oparciu o nie wszczynania procedury egzekucyjnej w celu odzyskania nieistniejących w rzeczywistości zobowiązań. Chodziło o środki, zgromadzone na rachunkach depozytowych sądów, które nie mogły zostać wypłacone uprawnionym osobom i podmiotom.

Według ustaleń śledczych - podejrzani na przestrzeni kilku lat wyłudzili około dwa miliony złotych oraz usiłowali uzyskać dalsze pół miliona złotych. Niektórzy z podejrzanych podejmowali również szereg czynności zmierzających do ukrycia przestępczego pochodzenia tak uzyskanych środków.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie przez funkcjonariuszy CBA wrocławskiego radcy prawnego. Przeszukano dwie kancelarie prawnicze. Zatrzymany mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzut wyłudzenia ponad 300 tys. zł z depozytu sądowego.

Do tej pory łącznie w sprawie zatrzymano dziewięć osób, w tym sześciu radców prawnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Taki widok to wstyd!

Rocznica tragedii smoleńskiej w Jeleniej Górze

Synoptycy: przymrozki i śnieg

Czytaj również

"Wodnik" komentuje decyzję Wód Polskich  

Nabory wniosków w KARR

Młode szczupaki

Rondo bez opóźnień

Dzień Walki z Niewolnictwem Dzieci

Co z ruinami dawnej papierni?

Poradnia po remoncie

Skwer wkrótce do odnowy

Parkowanie bez zasad