Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Jelenia Góra: Pożegnanie Józefa Sarzyńskiego

Środa, 21 lipca 2021, 6:01
Autor: WAC
Fot. WAC
Wczoraj (20.07) na nowym cmentarzu przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze odbył się pogrzeb byłego wiceprezydenta Jeleniej Góry Józefa Sarzyńskiego.

Józef Sarzyński zmarł 14 lipca w wieku 77 lat. W jego ostatniej drodze, oprócz rodziny i przyjaciół, towarzyszyli mu samorządowcy, w tym liczna reprezentacja obecnych oraz byłych radnych miejskich.

Żegnając zmarłego prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak przypominał jego zasługi dla rozwoju samorządności w Jeleniej Górze. Jak podkreślał - Józef Sarzyński wiele swojej pracy poświęcał pomocy osobom niepełnosprawnym.

Po zmianie ustrojowej w Polsce okazało się, iż wiele sfer społecznych nie jest dostrzegalnych jako obszary koniecznej interwencji rządu i samorządu – mówił J. Łużniak. - Jedną z nich była niepełnosprawność. Ten aspekt Józef Sarzyński traktował specjalnie, osobiście. Chciał i potrafił angażować się w rozwiązywanie licznych kłopotów tej grupy ludzi poszkodowanych przez los. Ulżyć im w ich codziennych problemach.

Józef Sarzyński urodził się 20 marca 1944 roku w Nakliku. W latach od 1994 do 2018 roku, z krótką przerwą, był radnym Rady Miasta Jelenia Góra. Pełnił też funkcję wiceprzewodniczącego rady. W latach 1998-2006 był wiceprezydentem Jeleniej Góry. Przez wiele lat był też dyrektorem Huty Szkła Technicznego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Piknik pod Chojnikiem  

Kolizja z udziałem karetki

Dwie osoby zatrzymane za przestępstwa akcyzowe

Czytaj również

Tu może dojść do tragedii

Posłanka Lewicy: Bóg alimentów nie płacił

Była strażniczką pamięci

Skończył 100 lat!

Okrągły jubileusz

Dom Wczasów Dziecięcych na sprzedaż

Utrudnienia przez awarię

Czy powstanie baza lotniczego pogotowia?

Pamięci Sybiraków