Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Powiat: Poszukiwany dalej kradł – stanie przed sądem

Sobota, 23 października 2021, 12:13
Aktualizacja: 12:15
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Był też poszukiwany.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna przestępstw tych dopuścił się od stycznia do czerwca na terenie powiatu karkonoskiego. Ma ich na koncie co najmniej 4, a popełnił je w warunkach, tzw. ”recydywy”.

Włamał się do jednego z budynków jednorodzinnych oraz do samochodu. Ukradł m.in. samochód marki Fiat Ducato, a także elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny, wyroby tytoniowe i telefony komórkowe. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą około 50 tysięcy złotych. Policjanci w wyniku podjętych czynności odzyskali większość skradzionego mienia, w tym samochód.

Ponadto okazało się, że 50-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze trzech lat za inne przestępstwa przeciwko mieniu.

Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie on przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu trafił do aresztu śledczego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Potrącenie na pasach

Oddolna inicjatywa dla niepełnosprawnych

Podwyżki dla starosty i radnych

Czytaj również

Ujęto poszukiwanych

Medycy wrócili z Tanzanii

Dzielnicowy u dzieci

Po "Trzeźwym poranku"

Zderzenie trzech aut

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Ciastka dla obrońców granicy

Policja zachęca do bezpłatnej aplikacji KWARANTANNA DOMOWA

Jarmark Mikołajowy na Zabobrzu