Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Mysłakowice: Porządki na Krzyżowej Górze

Czwartek, 19 maja 2022, 6:02
Autor: WAC
Fot. UG Mysłakowice
Dzięki współpracy Urzędu Gminy w Mysłakowicach z Nadleśnictwem "Śnieżka" w Kowarach uporządkowano nieco zapomniany punkt widokowy na Krzyżowej Górze.

Pracownicy urzędu udrożnili wiodący w to miejsce szlak od strony zajazdu „Chata za Wsią”. Powycinano samosiejki, usunięto konary drzew, wykonano prace porządkowe i pielęgnacyjne.

Dzięki tym zabiegom kamienny krzyż jest widoczny w pełnej krasie, a i dojście do niego jest zdecydowanie łatwiejsze – mówi zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - Kolejnym etapem działań będzie postawienie tablicy informacyjnej i oznakowanie szlaku. Zapraszamy mieszkańców i turystów do odwiedzenia tego interesującego miejsca.

Krzyżowa Góra, zwana również „Górą Trzech Króli” to punkt widokowy położony w pobliżu Mysłakowic i drogi powiatowej 2741D. Na szczycie znajdują się skałki z charakterystyczna amboną i Krzyżem Trzech Króli Pruskich wykonanym z granitu w 1874 roku. Krzyż został ufundowany przez króla Prus – Fryderyka Wilhelma III, o czym wspomina pamiątkowa inskrypcja, umieszczona na kamiennym bloku. Tras prowadzących na szczyt Krzyżowej Góry jest kilka. Najłatwiejsza prowadzi od zajazdu "Chata za Wsią", skąd kierując się w górę, dotrzemy do leśnej ścieżki, a po przejściu 300 m znajdziemy się na szczycie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Protest kierowców na Orlenie

Ministerialne spotkanie ws. Turowa

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Czytaj również

Tak nie parkujemy!

Wypadek autokaru z pasażerami na Przełęczy Kowarskiej

Za nami "Kryształowy Weekend"

Nie było skażenia wody

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Innowacyjna operacja w WCSKJ

Klasyki w Jeleniej Górze

Święto uczelni z Piotrem Gruszką

Wstydliwy problem w parku