Zalogowanych: 20

Jelenia Góra: Porażka Wichosia w starciu z Polkowicami

Czwartek, 17 marca 2016, 21:51
Aktualizacja: 21:52
Zwycięstwo minimum pięcioma punktami mogło przedłużyć teoretyczne nadzieje koszykarek Wichosia na walkę o awans, ale mimo bardzo dobrego początku czwartkowego (17.03) meczu przeciwko MKS Polkowice, to rywalki okazały się lepszym zespołem.

Koszykarki prowadzone przez Eugeniusza Srokę przerwały udaną serię zwycięskich meczów, chociaż początek spotkania tego nie zapowiadał. Po pierwszej - remisowej kwarcie, jeleniogórzanki zanotowały bardzo dobry okres gry wychodząc na prowadzenie 39:23 (19. minuta), jednak przed przerwą rywalki zmniejszyły straty do 10 "oczek".

Po zmianie stron Wichośki do 26. minuty dyktowały warunki gry - prowadziły 46:34, po czym polkowiczanki rozpoczęły odrabianie strat. Na początku decydującej odsłony ekipa z Zabobrza prowadziła 51:44, ale serię 11 punktów zanotowały przyjezdne, co skomplikowało założenia przedmeczowe. Jeszcze w 39. minucie na tablicy wyników był remis 59:59, ale dwie celne "trójki" gości rozwiały wszelkie nadzieje miejscowych kibiców. Ostatecznie Wichoś uległ MKS-owi Polkowice 59:67.

Już dzisiaj jeleniogórzanki zmierzą się we własnej hali z Tęczą Leszno (godz. 18:00), a w niedzielę, 20 marca zakończą rozgrywki - również przed własną publicznością - pojedynkiem ze Stalą Brzeg (godz. 16:00).

KS Wichoś Jelenia Góra - MKS Polkowice 59:67 (16:16, 23:13, 10:16, 10:23)