Zalogowanych: 2

Dolny Śląsk: Porażka lidera

Niedziela, 1 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 1 kwietnia 2007, 22:37
Piłkarze lidera okręgówki KS Karkonosze Jelenie Góra ulegli na wyjeździe w meczu XVIII kolejki Piastowi Zawidów 1:2 (1:1).

Początek zmagań stał pod znakiem lekkiej przewagi gospodarzy, którzy nawet w 3 minucie zdobyli gola, który jednak nie został uznany, gdyż jego strzelec był na pozycji spalonej. W 16 minucie prowadzenie dla Karkonoszy strzałem głową zdobył Marek Wawrzyniak. Gospodarze szybko mogli doprowadzić do wyrównania, jednak groźny strzał z rzutu wolnego jednego z zawidowian pewnie obronił Michał Dubiel. W 37 minucie piłka znalazła jednak drogę do bramki Karkonoszy, a zdobywcą gola po kontrataku był Konrad Tkaczyk. Początek drugiej odsłony był mało interesujący. Jako pierwsi z marazmu obudzili się jeleniogórzanie. Najlepszą szansę na wyprowadzenie biało – niebieskich na prowadzenie miał Tomasz Malinowski, jednak jego strzał z dystansu minimalnie minął słupek bramki gospodarzy. W 75 min. po jednym ze starć T. Malinowskiemu otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji tego jeleniogórzanie kończyli ten mecz w dziesiątkę. W 87 minucie sędzia zawodów podyktował rzut karny dla Piasta, którego na zwycięską jak się okazało bramkę zamienił Paweł Dziewulski.

<b>Piast Zawidów – Karkonosze Jelenia Góra 2:1 (1:1)</b>
Bramki: Wawrzyniak (16 min.) oraz Tkaczyk (37 min.) i Dziewulski (87 min.)
<b>Karkonosze:</b> Dubiel, Chrząszcz, Wawrzyniak, Bijan, Siatrak, Malinowski, Smoliński, Suchanecki (Kotarba 83 min.), Turczyk, Walczak (Maląg 83 min.), Kowalski.