Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 czerwca
im. Elżbiety, Marka

Region: Policjanci w gangu

Środa, 28 kwietnia 2021, 7:02
Autor: WAC
Fot. CBŚP
Podczas działań przeprowadzonych w ostatni weekend, w których udział wzięło ponad 100 funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji z Wrocławia i Biura Spraw Wewnętrznych Policji, przy wsparciu dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej, zatrzymano 15 członków zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze od klientów klubów go-go w Warszawie i we Wrocławiu. Wśród zatrzymanych było trzech czynnych policjantów, pracujących w pionie prewencji.

W toku śledztwa ustalono, że na terenie trzech klubów w Warszawie i Wrocławiu dochodziło do popełniania przestępstw, w tym także na szkodę klientów. Nieświadomym ofiarom do napojów dodawano niedozwolone substancje, które ograniczały ich możliwości psychofizyczne. Dotychczas śledczy ustalili, że oszukanych zostało ok. 50 klientów, w tym cudzoziemcy, którzy stracili kwoty od kilku do 200 tysięcy złotych. Na konto jednego z klientów sprawcy zaciągnęli pożyczkę w wysokości 70 tysięcy złotych, która w ciągu godziny została wydana w lokalu.

W trakcie zatrzymania osób podejrzanych o udział w gangu zabezpieczono dokumenty tożsamości potencjalnych pokrzywdzonych, narkotyki, dokumentację działalności klubów. W Prokuraturze Krajowej ujętym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Cztery osoby usłyszały dodatkowo zarzuty kierowania tą grupą, a kilka innych dokonywanie rozbojów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Pierwsza wodna kurtyna

Okradł znajomego

Czytaj również

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Po "Trzeźwym poranku"

Odpowie za znęcanie się, ale nie tylko…

Złodziej stanie przed sądem

Akcja służb przy Moniuszki

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji

Senior online

Nagrody wręczone

Nowa dyrektorka ZTA