Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Jelenia Góra: Podziemne gniazda niewypałem?

Środa, 11 maja 2022, 8:17
Aktualizacja: 8:17
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W 2017 roku w centrum Jeleniej Góry wybudowana dwa podziemne gniazda na odpady. Koszt jednego miał opiewać na kwotę 300-500 tys. zł. W ostatnich tygodniach przy komorach pojawiły się zewnętrzne śmietniki - czy to oznacza, że pomysł nie sprawdził się?

Podziemne gniazdo do segregacji odpadów składa się z pojemników na papier, szkło, tworzywa sztuczne, odpady biodegradowalne i odpady zmieszane. W centrum miasta powstały dwa - przy ul. Bankowej oraz przy ul. Jasnej.

Czasami nie mamy w mieście miejsc, gdzie można postawić gniazda do selektywnej zbiórki odpadów. Z tego względu dajemy to pod ziemię – wyjaśniały w 2017 roku władze miasta, dodając, że głównym czynnikiem jest jednak estetyka miasta. Jak można zaobserwować, estetyka już chyba nie jest tak istotna...

Jak się dowiedzieliśmy, sprawa była już zgłaszana do MPGK, a problem się powtarza - również przez mieszkańców, bowiem nie każdy wyrzuca odpady do gniazda. Niektórzy pozostawiają obok. Teraz, gdy postawiono zewnętrzne kubły, z estetyką jest równie kiepsko.

Moim zdaniem to nieudana inwestycja. Odwodnienia nie ma, stoi tam woda i latem strasznie śmierdzi - już wiele razy to zgłaszaliśmy. Dzwonimy do MPGK, żeby to dezynfekowali. Sami kupujemy wapno, bo jeszcze przyjdzie sanepid i nas stąd wyrzuci. Te gniazda nie spełniły swojej funkcji - powiedziała nam ekspedientka z pobliskiego straganu.

Po kontakcie ze spółką miejską, prezydent ustalił, że powodem postawienia zewnętrznych koszy jest awaria samochodu.

Okazało się, że mamy awarię pojazdu, który odbiera te odpady - to specjalny samochód z HDS-em. W ciągu kilku dni zostanie on naprawiony. To dlatego zostały postawione dodatkowe pojemniki - wyjaśnia Jerzy Łużniak, prezydent miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejne wsparcie finansowe dla KANS

Tak nie parkujemy!

Innowacyjna operacja w WCSKJ

Czytaj również

Za nami "Kryształowy Weekend"

Pogorzelcom potrzebna pomoc

Święto uczelni z Piotrem Gruszką

Sesja Rady Miejskiej z imieninami

Czy odbudują kładki nad torfowiskiem?

Klasyki w Jeleniej Górze

Wstydliwy problem w parku

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Wypadek autokaru z pasażerami na Przełęczy Kowarskiej