Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Po jedenaste: nie bij dzieci!

Piątek, 15 lutego 2008, 8:08
Aktualizacja: 8:08
Autor: TEJO
Choć według polskiego prawa przemoc wobec najmłodszych jest zabroniona, rzeczniczka praw dziecka apeluje o wprowadzenie całkowitego zakazu stosowania kar cielesnych i poważne restrykcje dla tych, którzy ów zakaz łamią.

Pisze o tym obszernie piątkowy Dziennik. O sprawie mówią parlamentarzyści, którzy ustosunkowują się do wprowadzenia obostrzeń. Platforma Obywatelska opowiada się za wprowadzeniem kar dla rodziców stosujących przemoc wobec dzieci. Inaczej to będzie martwy przepis.

Prawo i Sprawiedliwość chwali ideę, ale ostrzega, że łatwo pogubić się w szczegółach i uznać za przemoc fizyczną ostrzegawczego klapsa, stosowanego jako formę wychowawczą w większości polskich rodzin.

Z kolei lewica stawia na edukację, a nie na represje. W ten sposób w „oświeconym” społeczeństwie, należy skończyć z przyzwoleniem na karcenie najmłodszych siłą.

Gazeta cytuje psychologów, którzy – pomimo ideologicznej otoczki problemu apelują, by zmian w prawie dokonać jak najszybciej. – Bo zaczyna się od klapsa, a kończy na szpitalu – pada konkluzja w Dzienniku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Porządki po podtopieniach

Dotacji niestety nie starczyło dla wszystkich

Rozpoczął się proces

Czytaj również

Tak się ptaków nie dokarmia

KPSW w trosce o przyrodę

Sprzątanie Ochotnicy

Tak nie wolno parkować!

Nowe linie wspinaczkowe

Pamięci Waldemara Wiśniewskiego

Na pamiątkę d. cmentarza

Raport ws. koronawirusa

Udaremniony przemyt marihuany za 4,5 mln zł