Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 czerwca
im. Elżbiety, Marka

Jelenia Góra: PO chce likwidacji abonamentu i TVP Info

Wtorek, 9 lutego 2021, 15:14
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Politycy Platformy Obywatelskiej rozpoczęli zbiórkę podpisów pod projektem zakładającym likwidację abonamentu radiowo-telewizyjnego oraz likwidację kanału TVP Info. O akcji poinformowała podczas konferencji prasowej posłanka Zofia Czernow.
Projekt dotyczy uchylenia ustawy, która wprowadziła abonament rtv, a jednocześnie wszystkie zaległości z niepłacenia abonamentu zostałyby umorzone - mówiła na wstępie posłanka Czernow. - Druga sprawa to wycofanie programu TVP Info, który absolutnie nie spełnia wymogów telewizji publicznej - jest realizowany pod szyldem TVP. Telewizja publiczna ma misję publiczną, skierowaną do całego społeczeństwa, tymczasem program TVP Info nie przekazuje informacji bezstronnie, niezależnie. To program, gdzie nie ma żadnej odpowiedzialności za słowo, bardzo często nierzetelnie, jednostronnie przedstawia informacje. Bardzo często trudno odróżnić informację od komentarza - argumentowała posłanka PO.

Zapytaliśmy posłankę w jaki sposób miałaby być finansowana telewizja publiczna po likwidacji abonamentu - w całości z dotacji państwa, zwiększenia liczby reklam na wzór stacji komercyjnych czy w jakiś inny sposób...?

Jeżeli miałyby być dotacje dla telewizji publicznej, to na prawdziwą, rzetelną informację, a nie na informację służącą konkretnej partii politycznej - odpowiedziała Z. Czernow.

Na pytanie o ewentualny nowy kanał informacyjny telewizji publicznej po likwidacji TVP Info również zabrakło konkretnej odpowiedzi. Jednocześnie przedstawicielka PO nie przewiduje karania dziennikarzy telewizji publicznej za dotychczasową działalność, np. obniżenia emerytury wzorem działań wobec byłych mundurowych z czasów PRL.

Nie przesadzajmy. Uporządkujmy to, co źle funkcjonuje. Nie mówiłabym o karaniu kogokolwiek - odpowiedziała Z. Czernow.

Podpisy są zbierane w biurze poselskim Zofii Czernow w Jeleniej Górze i Bolesławcu, a wkrótce również w Lwówku Śląskim, Zgorzelcu, Lubaniu i Jaworze, gdzie posłanka ma filie swoich biur.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odznaczenia dla opozycjonistów

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Czytaj również

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Nagrody wręczone

Manewry strażaków

Oczyszczalnia już po modernizacji  

Pierwsza wodna kurtyna

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Nowa dyrektorka ZTA