Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

Jelenia Góra: Pierwsze mandaty podczas patroli rowerowych

Wtorek, 15 kwietnia 2014, 7:44
Aktualizacja: 8:38
Autor: 112
W miniony weekend policyjne patrole rowerowe pojawiły się w Jeleniej Górze. Policjanci pełnili służbę od 14.00 do 18.00 w sobotę i w niedzielę. W trakcie służby ukarali mandatami dwie osoby za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz kilka osób pouczyli.

Policjanci na rowerach patrolowali w szczególności miejsca trudno dostępne dla patroli zmotoryzowanych, tj. między innymi parki między blokami na jeleniogórskim Zabobrzu, Park Żiżki, Wzgórzu Krzywoustego, przy ul. Morcinka , a także skwery, place zabaw, Plac Ratuszowy i Plac Piastowski w Cieplicach , parkingi przy marketach , ulice 1-go Maja , a także ścieżki rowerowe.

W trakcie służby policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia społecznie uciążliwe. W związku z tym kilka osób pouczyli oraz ukarali mandatami dwie osoby za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

- Policjanci rozmawiali z osobami odpoczywającymi w parkach czy też na ścieżkach rowerowych na temat poczucia bezpieczeństwa, prosili o wskazanie miejsc, gdzie ich zdaniem gromadzą się osoby spożywające alkohol w miejscu publicznym lub zakłócające porządek – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- Policyjne patrole rowerowe spotkały się z dużą życzliwością mieszkańców oraz turystów spędzających czas w Jeleniej Górze - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Modernizacja oczyszczalni zagrożona?

Rozpoczął się proces

Po policyjnej akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”

Czytaj również

Tak się ptaków nie dokarmia

Po akcji "Prędkość"

Volvo wypadło z drogi

Tak nie wolno parkować!

Sprawca rozboju zatrzymany

Bezpartyjni na rzecz środowiska

Poszukiwany ukrył się w Ustce – już jest pod kluczem

Palił się autobus – zauważyli to policjanci

Znęcał się nad żoną