Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Kostrzyca: Nowy sprzęt dla składowiska odpadów

Poniedziałek, 23 maja 2022, 5:54
Autor: WAC
Fot. MT
Środki w wysokości około 2 milionów złotych pozyskał Związek Gmin Karkonoskich na zakup nowego sprzętu dla Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami w Kostrzycy.

Pieniądze te pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Zostaną wykorzystane na zakup ładowarek i innego sprzętu, który będzie wykorzystywany przy eksploatacji składowiska odpadów.

Zakupy urządzeń będą realizowane jeszcze w tym roku. Są one częścią działań na rzecz poprawy jakości oraz wydajności procesu przetwarzania trafiających do Kostrzycy odpadów. Wcześniej w tym samym celu przeprowadzono modernizację linii technologicznej do sortowania śmieci. Zamontowano też prasę hydrauliczną wykorzystywaną do prasowania wysortowanych z odpadów surowców wtórnych. Inwestycja związana była również z modernizacją systemu zagospodarowania odpadów biodegradowalnych, pozwalającą ograniczyć uciążliwości zapachowe.

W przyszłości w KCGO zostanie zmodernizowana zostanie linia do segregacji odpadów. Zostanie ona doposażona w: rozrywarkę worków, separator balistyczny rozdzielający wstępnie odpady z selektywnej zbiórki odpadów. Zmodernizowane zostanie sito, na którym wydzielane są odpady biodegradowalne znajdujące się w zmieszanych trafiających do KCGO.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kot utknął w rurze

Wypadek autokaru z pasażerami na Przełęczy Kowarskiej

Wkrótce kąpielisko na kowarskiej wyspie

Czytaj również

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Kolejne spotkanie krajoznawcze – w środę

Uciekinier w… szałasie

Ścieki w Kamiennej

Nowa organizacja ruchu

Szafa gra

Z Polskiego Ładu

Sesja Rady Miejskiej z imieninami