Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 26 stycznia
im. Pauliny, Polikarpa

Jelenia Góra: Niezwykły spektakl i koncert

Sobota, 4 września 2021, 8:36
Aktualizacja: 14:18
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Kolejna odsłona festiwalu Silesia Sonans za nami. W piątek (3.09) w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbyła się premiera niezwykłego spektaklu, który integrował zawodowych aktorów i muzyków z aktorami teatru Edycja Limitowana, a na zakończenie dnia w zakrystii kościoła "garnizonowego" wystąpił wiolonczelista Jakub Gucik.

Spektakl muzyczny "Sonnets... Shakespeare" w reż. Łukasza Dudy zachwycił festiwalową publiczność. Muzyka grana na żywo przez artystów biorących udział w festiwalu, aktorzy znani z wielu produkcji Łukasza Dudy z Teatrem Odnalezionym, a także Teatr Edycja Limitowana, który tworzą wyjątkowi aktorzy związani ze Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa - wszystko złożyło się na niezwykłe widowisko, które zachwycało i wzruszało.

Z kolei wieczorem w zakrystii kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego wystąpił Jakub Gucik, który zabrał zgromadzonych melomanów w podróż po przestrzeni kosmicznej, z wizytą na planecie Mars. Występ wiolonczelisty również spotkał się z gromkimi brawami.

Kto nie zdołał obejrzeć spektaklu podczas piątkowej premiery, może to zrobić dzisiaj (4.09) o godz. 19:00 w JCK. Z kolei na godz. 21:00 zaplanowano kolejny koncert w ramach festiwalu: Fernabucco: Julia Karpeta, Krzysztof Karpeta (viola da gamba).

Aktualizacja - 4.09 godz. 14:18

Sobotni pokaz spektaklu z przyczyn niezależnych od organizatora został odwołany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zagrają Pospieszalscy

Wystąpili aktorzy z Norwida

Zagrają Waglewscy

Czytaj również

Otwarcie wirtualnej strzelnicy w ZSTiL

Senator o działaniach osłonowych rządu

Moja droga pod K2 – w Muzeum Przyrodniczym

Jerzy Łużniak: Nie wybieram się do Senatu

O historii sztuki w BWA – wykłady

Serce WOŚP już na rondzie

Swastyki w Parku Zdrojowym

Zaczytaj się z Jelonką.com

Szkoła Przyrodniczo–Usługowa do likwidacji?