Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 października
im. Szymona, Tadeusza

Jelenia Góra: Niezwykły spektakl i koncert

Sobota, 4 września 2021, 8:36
Aktualizacja: 14:18
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Kolejna odsłona festiwalu Silesia Sonans za nami. W piątek (3.09) w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbyła się premiera niezwykłego spektaklu, który integrował zawodowych aktorów i muzyków z aktorami teatru Edycja Limitowana, a na zakończenie dnia w zakrystii kościoła "garnizonowego" wystąpił wiolonczelista Jakub Gucik.

Spektakl muzyczny "Sonnets... Shakespeare" w reż. Łukasza Dudy zachwycił festiwalową publiczność. Muzyka grana na żywo przez artystów biorących udział w festiwalu, aktorzy znani z wielu produkcji Łukasza Dudy z Teatrem Odnalezionym, a także Teatr Edycja Limitowana, który tworzą wyjątkowi aktorzy związani ze Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa - wszystko złożyło się na niezwykłe widowisko, które zachwycało i wzruszało.

Z kolei wieczorem w zakrystii kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego wystąpił Jakub Gucik, który zabrał zgromadzonych melomanów w podróż po przestrzeni kosmicznej, z wizytą na planecie Mars. Występ wiolonczelisty również spotkał się z gromkimi brawami.

Kto nie zdołał obejrzeć spektaklu podczas piątkowej premiery, może to zrobić dzisiaj (4.09) o godz. 19:00 w JCK. Z kolei na godz. 21:00 zaplanowano kolejny koncert w ramach festiwalu: Fernabucco: Julia Karpeta, Krzysztof Karpeta (viola da gamba).

Aktualizacja - 4.09 godz. 14:18

Sobotni pokaz spektaklu z przyczyn niezależnych od organizatora został odwołany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dni Muzyki Papieskiej

Zawirowania senne

Zapraszają na koncerty

Czytaj również

Co dalej z punktem krwiodawstwa?

Uczcili setne urodziny Tadeusza Różewicza

Malarskie "Ukojenie" Emilii Sychowiec

Utwory bardów w JCK

Sieć na kulturę

Nowy teledysk Leniwca – ku przestrodze  

Naturalnie dla włosów

Wieczór z Hanną Bakułą

Wzorowa młodzież