Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Jeżów Sudecki: Nieudana ucieczka

Środa, 13 października 2021, 10:42
Aktualizacja: 12:43
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego między innymi o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie wbrew zakazom sądowym i spowodowanie kolizji.

We wtorek (12.10) o godz. 18.05 policjanci na ul. Polnej w Jeżowie Sudeckim zauważyli pojazd marki Volvo. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że mógł być pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Ponadto z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy, kierujący najprawdopodobniej miał zakaz kierowania pojazdami. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Dali mu sygnał do zatrzymania, jednak kierowca nie reagował i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe.

Kierujący, aby uniknąć zatrzymania uderzył w policyjny radiowóz i próbował dalej uciekać. Został zatrzymany. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna naruszył 4 zakazy sądowe oraz niewykluczone, że kierował będąc pod wpływem narkotyków. W związku z tym pobrano mu krew do badań. Ponadto pojazd, którym poruszał się 31-latek nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał ubezpieczenia.

Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie on również za to przestępstwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy

Duże zainteresowanie pandemią cenzury

Pod pretekstem udzielenia pomocy, ukradł katalizator

Czytaj również

21 poszukiwanych już „pod kluczem”

Jarmark Mikołajowy na Zabobrzu

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Mikołaj w autobusie MZK

Ciastka dla obrońców granicy

Oddolna inicjatywa dla niepełnosprawnych

Ujęto poszukiwanych

Nożownik zatrzymany (aktualizacja)

Podwyżki dla starosty i radnych