Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 maja
im. Miry, Franciszka

Jelenia Góra: Napada na banki – szuka go policja

Czwartek, 28 lutego 2008, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: TEJO
Fot. KWP
Bandyta, który w ostatnim dniu stycznia obrabował Gettin Bank w Jeleniej Górze, to najpewniej ten sam człowiek, który napadł na dwa banki we Wrocławiu.

– Policjanci ujawnili trzy portrety pamięciowe bandyty. Podejrzewają, że jest zamieszany także w inne napady na banki. Zawsze ubrany był w ciemną kurtkę, bluzę z kapturem i ciemne okulary. A pieniądze chował do czarnej torby – pisze Polska Gazeta Wrocławska.

Dziennik pyta policjantów, dlaczego dopiero teraz ujawniają prawdopodobny wizerunek sprawcy przestępstw. W odpowiedzi gazeta usłyszała, że sprawy trwają długo, a policjanci teraz właśnie ustalili szczegóły, które pozwoliły odtworzyć oblicze bandyty.

Policja wciąż ma jednak wątpliwości. Może być to ten sam mężczyzna, lub trzy podobnie ubrane osoby. Stróże prawa podkreślają, że oczekują nie na świadków napadów, ale na ludzi, którzy przyczynią się do ustalenia, kim jest podejrzany lub podejrzani.

– Od początku ubiegłego roku policja zanotowała na Dolnym Śląsku dziesięć napadów na małe placówki bankowe, w tym dziewięć w samym Wrocławiu. Złapano sprawcę dwóch - bandytę w żółtych butach.
Do dziś niewyjaśnione są też podobne zdarzenia z poprzednich lat . Między innymi seria napadów na placówki banku Millennium we Wrocławiu, Opolu, Łodzi Poznaniu i Warszawie – czytamy w Polskiej Gazecie Wrocławskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Podpalił materac na klatce schodowej w kamienicy

Areszt za wymuszenia rozbójnicze

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Czytaj również

Seryjny włamywacz stanie przed sądem

Raport ws. koronawirusa

Poszukiwania ze szczęśliwym finałem

Po akcji "Prędkość"

Rozpoczął się proces

Straż miejska złamała prawo?

Internet pomógł w poszukiwaniach zaginionego

Będzie bezpieczniej przy Polanie

Kierował po narkotykach