Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 22 stycznia
im. Anastazego, Wincentego

Karpacz: Można zadzwonić do... Tadeusza Różewicza

Czwartek, 18 listopada 2021, 7:12
Autor: WAC
Fot. UM Karpacz
To kolejny akcent związany z obchodzoną w tym roku setną rocznicą urodzin Tadeusza Różewicza. W Parku przy Lipie Sądowej w Karpaczu stanęła budka nietelefoniczna - wyjątkowa instalacja artystyczna poświęcona temu wybitnemu poecie i dramatopisarzowi.

W projekcie budki wykorzystano fotografie obrazów Teresy Kępowicz z wystawy „Zawsze fragment. Tadeuszowi Różewiczowi – Teresa Kępowicz”, a także fotografie z prywatnych zbiorów artystki. Twórcą instalacji artystycznej jest Maciej Hanusek.

Postawienie budki nietelefonicznej wpisuje się w szereg działań w naszym mieście mających uhonorować Tadeusza Różewicza, który był bardzo mocno związanym z Karpaczem – mówi zastępca burmistrza Karpacza Kamila Cyganek. - Przypomnę, że między innymi wcześniej został on patronem Miejskiej Biblioteki Publicznej. Instalacja artystyczna była już prezentowana na naszym stoisku podczas Forum Ekonomicznego. Teraz jest dostępna dla wszystkich mieszkańców miasta oraz turystów. Każdy podnosząc słuchawkę może odbyć niezwykłą rozmowę z poetą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Auta na ścieżkach rowerowych

Warsztaty z animacji czasu wolnego

ZTA zaprasza w niedzielę

Czytaj również

Spektakl „Paradox” wraca do Jeleniej Góry  

Ceny gazu dobijają przedsiębiorców

Wystawa rękodzieła Heleny Lowenkamp

Widziałeś już „Opowieść Wigilijną"?

Nieswojość w Galerii Korytarz

Senator o działaniach osłonowych rządu

Zaczytaj się z Jelonką.com

Jerzy Łużniak: Nie wybieram się do Senatu

Sanepid ws. glifosatu