Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

Szklarska Poręba/Warszawa: MOKSiAL na NieKongresie Animatorów Kultury

Czwartek, 3 kwietnia 2014, 8:10
Aktualizacja: 9:29
Autor: Manu
Fot. MOKSiAL
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie pod koniec marca uczestniczył w pierwszym, ogólnopolskim spotkaniu animatorów kultury – NieKongres Animatorów Kultury, które miało miejsce w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie.

- Ideą tego spotkania było poszukiwanie nowego stylu narracji o animacji kultury, wyjście poza ramy języka projektowego i grantowego, próba przemówienia przez animatorów własnym głosem. W NieKongresie wzięło udział ok. 300 osób - praktyków i animatorów kultury - z różnych środowisk instytucjonalnych i poza instytucjonalnych - relacjonuje Anna Wójcikiewicz z ośrodka kultury w Szklarskiej Porębie.

NieKongres przygotowywany został przez Narodowe Centrum Kultury i Forum Kraków pod patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które włączyło się nie tylko na poziomie finansowania przedsięwzięcia, ale aktywnie wzięło udział w opracowywaniu założeń programowych.

- W ramach NieKongresu odbyły się dyskusje panelowe z udziałem zaproszonych ekspertów, moderowane przez opiekunów, autorytety merytoryczne oraz praca w grupach roboczych – mówi Anna Wójcikiewicz. Doszło także do wizyty animatorów u prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i spotkania z szefem resortu kultury Bogdanem Zdrojewskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bezpartyjni na rzecz środowiska

Plastyczna zabawa na majowy weekend

Tak się ptaków nie dokarmia

Czytaj również

Uczeń SP7 drugi raz zwycięzcą konkursu literackiego

Wspomnienie poety

Wraca festiwal PESTKA  

Na pamiątkę d. cmentarza

KPSW w trosce o przyrodę

Rozpoczął się proces

Jesienią "Złoty Samorodek"

Zaczytaj się z Jelonką.com

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow