Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Jelenia Góra: Młoda sztuka w Muflonie

Niedziela, 24 kwietnia 2022, 5:56
Autor: WAC
Fot. WAC
Wczoraj (23.04) w Jeleniogórskim Centrum Kultury Muflon w Jeleniej Górze - Sobieszowie odbył się wernisaż zbiorowej wystawy „Po co ukrywać?”.

Autorkami prezentowanych prac są studentki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Karolina Szach ukończyła Liceum Plastyczne w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze (2019). Naukę w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu rozpoczęła w 2020 roku na kierunku „Rzeźba”, w 2021 przeniosła się na kierunek „Grafika”. Joanna Nowak to kolejna absolwentka cieplickiego Liceum Plastycznego. Ma za sobą indywidualną wystawę w Bogatyni, wystawy zbiorowe w liceum i w MDK Muflon, W 2022 roku zajęła 1. miejsce w konkursie ogólnopolskim „Komiks kontra AIDS” (współpraca z Karoliną Leszczyńską). Julia Zwierzchowska jest absolwentką Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach (2020). Studentka 2. roku ASP we Wrocławiu na kierunku „Sztuka i wzornictwo szkła”. Natalia Stańczak ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Obecnie studentka 3. roku ASP Wrocław, kierunek: „Rzeźba”.

Tematem prezentowanych na wystawie prac są uczucia, które nam towarzyszyły przez ostatni rok – mówi jedna z autorek prezentowanych na wystawie prac Karolina Szach. - Tutaj nie ma twardych reguł jak w fizyce. Mimo że każda z prac ma swój przekaz to interpretacji ich może być bardzo wiele i żadna z nich nie będzie zła. Nie każdy potrafi tworzyć sztukę, ale każdy może coś o niej powiedzieć.

Wystawa w Galerii „Muflon” potrwa do 19 czerwca. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sesja Rady Miejskiej z imieninami

Kolejne wsparcie finansowe dla KANS

Koncert dla taty

Czytaj również

Koncerty organowe

Tak nie parkujemy!

Skromne finansowanie – skromny festiwal

Wkrótce romantyczna muzyczna uczta

Premiera Wielkiego Testamentu

Zagra zespół Turbo

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Klasyki w Jeleniej Górze

Laury za Ducha Gór