Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 5 marca
im. Adriana, Oliwii

Region: Międzynarodowe Forum Ekonomiczne zostaje w Karpaczu

Czwartek, 17 grudnia 2020, 12:20
Autor: UMWD
Fot. Użyczone/UMWD
Po blisko trzech dekadach międzynarodowe Forum Ekonomiczne - największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie przedstawicieli świata polityki i biznesu - przenosi się z Krynicy-Zdroju do Karpacza. Oferta Dolnego Śląska okazała się najlepsza spośród przesłanych z wielkopolski, małopolski oraz województwa zachodniopomorskiego.
To ogromny sukces Dolnego Śląska. Dynamikę naszego rozwoju od lat podkreślają europejskie rankingi, a organizacja tego prestiżowego wydarzenia dodatkowo potwierdza naszą wysoką pozycję w Polsce i Europie. Oferta Dolnego Śląska okazała się najlepsza i chciałbym podziękować za pomoc w jej przygotowaniu prezydentowi Jackowi Sutrykowi i burmistrzowi Karpacza – mówi marszałek Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców.

Umowa na organizację Forum zostanie podpisana w styczniu przyszłego roku i ma obowiązywać przez osiem najbliższych lat. Organizowane przez Instytut Studiów Wschodnich Forum Ekonomiczne jest wyjątkową platformą spotkań i dyskusji o współczesnych wyzwaniach, perspektywach rozwoju gospodarczego, bezpieczeństwie i przezwyciężaniu kryzysów. Co więcej, dzięki wyjątkowym uczestnikom, każdorazowo udaje się tam wypracować konkretne rozwiązania i prezentować innowacyjne idee, które determinują działania i decyzje na kolejne lata.

Forum Ekonomiczne każdorazowo gości elitarne grono światowych przywódców, prezesów największych firm, ekspertów, przedstawicieli świata kultury, a także międzynarodowych mediów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejne gimny w programie profilaktyki raka jelita grubego

Jaka przyszłość zbiornika Sosnówka?

Podpisy zebrane – czas na referendum?

Czytaj również

Podwyżka cen za wodę i ścieki

Skromniej, ale z sercem i głową!

Radni jeleniogórscy ponownie uchwalili podwyżkę za śmieci

KODLK alarmuje, KD dementuje

Powstanie rondo na Złotniczej

Protesty wznowione po publikacji wyroku w sprawie aborcji

Znany inwestor wybuduje osiedle z apartamentami w centrum Jeleniej Góry

Dolnośląscy włodarze łączą siły

Sąd nie ukarał za brak maseczki