Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 15 kwietnia
im. Bazylego, Tytusa

Jelenia Góra: Luiza Laskowska pozostanie dyrektorką BWA

Środa, 27 stycznia 2021, 13:06
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyraził zgodę na powierzenie - bez konkursu - stanowiska dyrektora Galerii BWA w Jeleniej Górze na kolejne 3 lata Luizie Laskowskiej - poinformował na Facebooku prezydent miasta - Jerzy Łużniak.

Luiza Laskowska prowadzi Galerię BWA (miejską instytucję kultury) od 2018 roku, kiedy to poprzednia dyrektorka - Janina Hobgarska - przeszła na emeryturę.

Bardzo się cieszę, jestem zaszczycona, że będę mogła nadal prowadzić tę wspaniałą placówkę ze świetną ekipą, pokazywać nadal frustrację i bóle, przeplatane nadzieją i pięknej - wyznała Luiza Laskowska.

Z powodu rządowych ograniczeń, placówki kultury nie mogą normalnie funkcjonować i obecnie wystawy prezentowane są "online". Aktualnie można oglądać komiks i malarstwo Tadeusza Baranowskiego.

To dla mnie odkrycie, bo malarstwo rzadko pokazywał. Jest znany bardziej jako twórca komiksów. Wystawę przedłużamy do końca lutego z nadzieją, że ludzie będą mogli wejść i obejrzeć dzieła Tadeusza Baranowskiego - powiedziała L. Laskowska.

Od marca zaplanowana jest wystawa Agaty Zbylut.

To artystka wojująca - pokaże wystawę problemową, właśnie z bólem świata, hejtem. To będzie trudna, ale bardzo ważna wystawa ze sztuką współczesną - zapowiada dyrektorka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Święcenie pokarmów

Nie żyje Janisław Hiller

Podwyżka za wodę i ścieki zablokowana [AKTUALIZACJA]

Czytaj również

Budowa ronda bez opóźnień

Zaczytaj się z Jelonką.com

Kto posprząta na Tabaki?

Czas na kolejną premierę (aktualizacja)

Rocznica tragedii smoleńskiej w Jeleniej Górze

Jeszcze wielkanocnie

Gabaryty zalegają...

Silesia Sonans poleca (7)  

Warsztaty decoupage w Muzeum Karkonoskim