Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 czerwca
im. Gerwazego, Protazego

Jelenia Góra: Lekkoatletyczne zmagania przy Złotniczej

Poniedziałek, 31 maja 2021, 23:56
Aktualizacja: 23:57
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Na stadionie przy ul. Złotniczej odbył się mityng, w którym na starcie można było zobaczyć zawodników MKL 12 Jelenia Góra i SMS Szklarska Poręba.

W biegu na 100 metrów w eliminacjach wystąpiło dwóch zawodników MKS 12 Jelenia Góra, a do finału zakwalifikował się Seweryn Półtorak, który ostatecznie zajął 6. miejsce. W rywalizacji na 200 metrów Mariusz Sokołowski i Seweryn Półtorak osiągnęli „życiówki”. W biegach na 100 i 200 metrów kobiet startowała Nina Żabierek, a najlepszym wynikiem spośród reprezentantów gospodarzy może się poszczycić Julia Turkiewicz, która w skoku wzwyż z wynikiem 1,61 m zajęła wraz z Anną Gałką (Śląsk Wrocław) ex aequo 2. miejsce.

W stawce zawodników byli też reprezentanci SMS-u Szklarska Poręba – na 100 i 200 metrów biegał Bartłomiej Wymazała, bieg na 1000 metrów wygrał Wojciech Koroś, a Dominik Waloszczyk był 5. Z kolei na 1500 metrów 3. miejsce zajął Konrad Rymut, a 4. Michał Skowron. „Życiówkę” na 200 metrów osiągnęła Nicole Koester, a w rywalizacji na 800 metrów wygrała Katarzyna Piechowicz, z kolei Wiktoria Cieślik była 4., a Anna Klatka 5. Na najniższym stopniu podium biegu na 1000 metrów znalazła się Julia Bernacik, 6. była Gabriela Biegańska, a 9. Natalia Biernat.

Pełne wyniki dostępne są na stronie pzla.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zapraszają na szachowy turniej

Sukcesy reprezentantów JK Oyama

Biegowa euforia

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Manewry strażaków

Odznaczenia dla opozycjonistów

Pestka: Razem! Dokąd?

Trwa walka z barszczem Sosnowskiego

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji

Aleja Miast Partnerskich Jeleniej Góry gotowa