JELENIA GÓRA: Kry – Cha Bus samotnym liderem I ligi MOS

Poniedziałek, 25 lutego 2008, 22:13
Aktualizacja: Wtorek, 26 lutego 2008, 8:34
Autor: JEN
W poniedziałek (25 lutego) rozegrano przedostatnią, ósmą kolejkę I ligi Futsal MOS. W meczu na szczycie pomiędzy Kry – Chą Bus a Pizzerią Carlitos, które do tej pory nie straciły ani jednego punktu, wygrała Kry – Cha Bus 5:3 (1:0) i ten zespół został samotnym liderem i jest o krok od obrony ubiegłorocznego mistrzostwa.

Mecz w pierwszej połowie obie drużyny zaczęły ostrożnie, jakby ze wzajemnym szacunkiem dla siebie, choć przewagę mieli zawodnicy Kry - Chy Bus, którzy nie wykorzystali kilku sytuacji do zdobycia bramki. W końcu w 11. min. po składnej akcji zespołu Łukasz Kusiak zdobył prowadzenie 1:0 dla Kry - Chy. Jednak tuż przed zakończeniem pierwszej połowy mogło dojść do wyrównania, ale Mariusz Kaniewski nie wykorzystał karnego. Jego strzał wybił dobrze broniący w tym spotkaniu – Tomasz Ciepiela.

W pierwszej części drugiej połowy Kry – Cha Bus przycisnęła i zdobyła dwie ładne bramki ze strzałów Jarosława Wichowskiego (18, min.) i Leszka Kurzelewskiego (19 min.). Zrobiło się 3:0. Jednak kontaktową bramkę w 21. min na 3:1 zdobył dla Pizzerii Carlitos po ładnej kombinacyjnej akcji M. Kaniewski. W rewanżu Maciej Wojtas podwyższył wynik na 4:1 w 24. min, a kolejną bramkę dla Kry – Chy Bus uzyskał po przejęciu piłki oraz indywidualnej akcji w 25. min. Arkadiusz Gawlik. Wcześniej Tomasz Ciepiela nie wykorzystał rzutu karnego.

Kiedy wydawało się, że jest po meczu Mariusz Larysz i Krystian Kubicz poprawili wynik na 5:3. Wówczas futboliści Pizzerii Carlitos zwietrzyli szansę na remis i zaatakowali zacięcie, ale zawodnicy Kry - Chy nie dali sobie wydrzeć cennego zwycięstwa.

Kry Cha Bus – Pizzeria Carlitos 5:3 (1:0)
Bramki: Kusiak (11.), Wichowski (18.), Kurzelewski (19.), Wojtas (23.), Gawlik (25.) oraz Kaniewski (21.), Larysz (27.), Kubicz (29.).