Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 26 lipca
im. Anny, Grażyny, Mirosławy

Jelenia Góra: Kręcą festiwalowy teledysk

Sobota, 29 maja 2021, 8:03
Aktualizacja: 8:05
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
IX Festiwal Młodych Talentów w Cieplickim Centrum Kultury - Przystań Twórcza wkracza w kolejną fazę. Korzystając z gościnności Jeleniogórskiego Centrum Kultury na scenie sali widowiskowej kręcono teledysk z udziałem uczestników warsztatów tanecznych i wokalnych. Efekty poznamy wkrótce.
Mieliśmy próby choreograficzne, a teraz kręcimy teledysk. Przygotowaliśmy kilka etiud, które odgrywamy na scenie, a potem z długiego materiału zostanie złożony 3-minutowy teledysk - powiedziała Ewelina Marciniak z Przystani Twórczej.

Na potrzeby festiwalu przygotowano specjalną piosenkę pod tytułem "Tu w środku jest człowiek".

Utwór jest stylizowany na lata 20. ubiegłego stulecia - powstał specjalnie na ten festiwal. To jest vintage jazz ze współczesnym tekstem, który mówi z jednej strony o tym, że jesteśmy traktowani jako jedna wielka grupa, jako PESEL, kolejne zdjęcie, kolejna osoba w kolejce, ale w gruncie rzeczy to każdy z nas jest inny, wyjątkowy, najważniejszy na świecie. Chcemy, żeby ta świadomość funkcjonowała, abyśmy mieli prawo być sobą, prawdziwi - każdy jest wyjątkowy, ma marzenia i zasługuje na to, by być traktowany indywidualnie - wyznała E. Marciniak.

Organizatorzy zakładają, że jeszcze w czerwcu uda się opublikować efekty i teledysk pojawi się w sieci internetowej. Uczestnicy przyznają, że warsztaty i proces tworzenia teledysku to niezwykłe wydarzenie w ich życiu.

Atmosfera była cudowna, zrobiliśmy kawał dobrej roboty pod opieką zdolnych trenerów, którzy widać, że robią to z serca - wyznała Agnieszka Kulig, uczestniczka warsztatów. - W pamięci na pewno zapadnie mi to, że mieliśmy też wspaniałych i przesympatycznych tancerzy - uwielbiam atmosferę jaka jest od lat w Przystani Twórczej. W trakcie kręcenia teledysku na scenie czułam magię i spełnienie. Cieszę się, że Przystań Twórcza umożliwia nam rozwijanie swoich pasji. To, co się tworzy dla ludzi jest piękne jak wychodzi z serca, a jestem przekonana, że każdy kto był dzisiaj na scenie cieszył się, że mógł tam być - dodała uczestniczka festiwalu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Gorąco na spotkaniu z Borysem Budką

Rządy PO w praktyce

Kolizja na skrzyżowaniu

Czytaj również

Tango na otwarcie wakacji

Tak się nie parkuje

Zderzenie czterech samochodów

Wkrótce Musique d'elite

Wkrótce Festiwal Szkła

Żywioł spustoszył gminę

Rondo do końca wakacji  

Festiwalowy teledysk gotowy  

Zaprezentowali Polski Ład